Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Весняне пробудження Пулемецького. #Шацькі озера

22:00 15.03.2017
1806

Пулемецьке озеро розміщене на північний захід від озера Світязь, між селами Пульмо і Пулемець.

За площею водної поверхні і об'ємом води поступається тільки озеру Світязь. Довжина берегової лінії близько 16 км.

Площа озера 1640 га, довжина 6,1 км, ширина — 3,5 км, максимальна глибина — 19,2 м, середня — 4,1 м.

Дно озера піщане, рівне, має дві продовгуваті западини, між якими розміщений підводний пагорб. Пулемецьке озеро має великі запаси сапропелю і торфо-сапропелю.

Пулемецьке озеро розташоване в межах Шацького національного природного парку і характеризується багатством підводної і надводної рослинності, водоплавних птахів. Тут гніздяться при перельотах великий норець, лебідь-шипун, сіра гуска, крижень, чирок-тріскунок, попелюх, гоголь, лиска, жовтоногий мартин, чорновола гагара.

Озеро Пулемецьке відноситься до озер лящевого типу. Широко розповсюджені тут щука, плітка, краснопірка, карась, в'юн і лин. Рідко можна побачити сома. В озері є вид-вселенці — це чудський сиг (в народі його називають ріпус), вугор, карликовий сомик та судак. Озеро багате на рибу, всього тут, нараховується близько 21 виду риб.

Озеро в рекреаційних цілях не використовується на повну, особливо у порівнянні зі Світязем і Пісочним. Хоча за красою ландшафтів, чистотою води нічим їм не поступається. Ті, хто облюбували Пулемецьке, а це жителі Одеси, Миколаєва, сусідньої Білорусі тощо, відкрили для себе приємне і затишне місце відпочинку.


Загрузка...
Коментарі
20 жовтня
Сьогодні
Вчора
18.10.2018
17.10.2018
16.10.2018
15.10.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин