Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шацьк: управління Держпродспоживслужби просить операторів ринку здійснити реєстрацію потужностей

10:50 02.04.2020
1509

Шацьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області вкотре наголошує та звертає увагу операторів ринку, які здійснюють виробництво, зберігання, реалізацію, транспортування, а також первинне виробництво харчових продуктів щодо державної реєстрації потужностей.

Відповідно до пункту 55 частини 1 статті 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до якості та безпечності харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР (із змінами) визначено, що оператор ринку харчових продуктів - суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Оператором ринку також вважається агропродовольчий ринок.

Читайте також: У МОЗ затвердили правила роботи ринків під час карантину

Державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

З метою здійснення державної реєстрації оператор ринку, не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності, повинен подати до територіального органу Держпродспоживслужби, за місцем здійснення господарської діяльності, заяву про державну реєстрацію потужності.

Форма наведена у додатку 2 до Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам, затвердженого наказом Мінагрополітики від 10.02.2016 р. № 39.

Слід зауважити, що інформація, яка відсутня в заяві, повинна бути надана оператором ринку додатково, в ній слід зазначити таке:

1. Найменування, ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходження або прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

2. Місце проживання оператора ринку.

3. Назва (опис) потужності, її адреса.

4. Заплановані види діяльності та перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати.

5. Вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною ст. 55 Господарського кодексу України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва).

Рішення про державну реєстрацію потужності або про відмову у такій реєстрації приймається протягом 10 календарних днів після отримання відповідної заяви оператора ринку. Копія рішення про державну реєстрацію потужності або про відмову у такій реєстрації надається (надсилається) оператору ринку протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Читайте також: Уряд розширив перелік дозволених під час карантину видів діяльності

У Шацькому районному управлінні Держпродспоживслужби також повідомляють, що відповідно до пункту 2 частини 1 статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від 18.05.2017 року № 2042-VIII (із змінами) оператори ринку несуть відповідальність за виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом.

Адміністративно-господарську відповідальність передбачено у вигляді накладення штрафу:

- на юридичних осіб – у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат;

- на фізичних осіб - підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.

Реєстрація операторів ринку харчових продуктів проводиться безоплатно.

Читайте також: Одна людина на 10 квадратних метрів: у Шацьку вводять обмеження для магазинів, аптек, банків

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
27 травня
Сьогодні
Вчора
25.05.2020
24.05.2020
23.05.2020