На ремонт меліоративних систем Шацького району планують використати 10 мільйонів

06 Березня 2020, 14:19
3588

За даними експертів водного господарства області, реконструювавши меліоративні системи, можна покращити ситуацію з водністю найглибшого озера України – Світязя. Державний фонд водного господарства готовий виділити під ці потреби кілька мільйонів гривень, однак на проектну діяльність кошти необхідно знайти в обласному бюджеті.

Про це стало відомо під час виїзної наради голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка, що відбулась 4 березня 2020 року у Шацькому районі, повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

Керівник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук доповів про стан міжгосподарської (державної) та внутрішньогосподарської (місцевої) інженерної інфраструктури Копаївської меліоративної системи та заходи, які необхідно провести з метою покращення стану Шацьких озер.

Він розповів, що вище згадана осушувальна система діє 56 років. У 1989 році її реконструювали, аби вона, при потребі, могла акумулювати воду у посушливий період, або скидати її – у багатоводний. 20 років на цій меліоративній системі не проводили капітальний ремонт, бо проблеми з  обмілінням не було. Експерт зазначає, що шлюзи можуть затримувати великі об’єми води, а це може позитивно впливати на живлення підземних вод Шацьких озер.

Після інструментального обстеження Копаївської меліоративної мережі виявилось, що відновити потрібно 43 км відкритих каналів та 18 гідротехнічних споруд. Орієнтовна вартість цих робіт – 10,1 мільйона гривень.

Читайте також: На збереження екології Шаччини спрямують кошти обласного бюджету

«Ми звернулися до Державного агентства водних ресурсів України з обґрунтуванням виділення цих 10 мільйонів та отримали позитивний результат. Тож тепер очікуємо ці кошти з Державного фонду розвитку водного господарства. Однак, аби отримати фінансування, нам потрібно чимшвидше виготовити проектно-кошторисну документацію, а це – близько 300 тисяч гривень. Тому ми надіємося, що депутатський корпус Волинської обласної ради на черговому засіданні виділить кошти на ці потреби», – висловив сподівання головний водник Волині.

Голова облдержадміністрації, своєю чергою, зазначив: «Депутати повинні розуміти, що якщо ми вкладаємо 300 тисяч обласних коштів – отримуємо 10 мільйонів з державного бюджету, а це хороша інвестиція у розвиток регіону та збереження Світязю, зокрема».

Читайте також: Адамчуки-Збереже: в цьому році змінять формат Днів добросусідства

«Щодо внутрішньогосподарської меліоративної мережі Волині – тут є 163 гідротехнічні споруди і 185 км каналів. Після проведення інвентаризації вирішили, що 90 км мереж і 62 споруди ремонтувати недоцільно, тобто потрібно відремонтувати лише 95 км каналів та 101 гідротехнічну споруду.

На ремонт  цієї інфраструктури потрібно орієнтовно 9,7 мільйонів гривень, а також 300-400 тисяч для виготовлення проектної документації. Ці мережі і споруди перебувають у власності Шацької ОТГ, Пульмівської, Піщанської та Ростинської сільських рад. Фінансування цих об’єктів можливе з Державного фонду регіонального розвитку, обласного бюджету та бюджетів сільських рад», – зазначив Ростислав Кравчук.

В.о. начальника Управління екології та природніх ресурсів Волинської облдержадміністрації Вікторія Тимощук нагадала присутнім, що в обласному екологічному фонді закумульовано близько мільйона гривень, які планували розподілити на заходи щодо збереження Шацького поозер’я. Тобто їх можна витратити на фінансування проектно-кошторисної документації для ремонту меліоративних мереж, які знаходяться на балансі сільських рад.
Коментарі
06 Березня 2020, 18:01
ЗНАЧИТЬ ГОТУЮТЬ НОВІ ПЛОЩІ ПІД ЛОХИНИ
06 Березня 2020, 19:07
Нічого не треба ремонтувати! Начорта те озеро? комарі там всякі,болото кругом,дічь короче...Пропоную віддати все ,все лохинщикам! Ось взірець глибокоі цілеспрямованості,знавців свое справи,справжніх майстрів виходу з усілякіх ситуацій!!! Вони швиденько наведуть порядок на озері,уявляете який там продородний грунт! Це незчисленні робочі місця,наповнення бюджета,всілякі блага і процвітання Шацького краю! Треба дати ім всьо що вони захочуть без обмежень,навіть на законодавчому рівні заборонити наповнювати озеро. Далі-більше: на острові(бувшому) звести вертольотний майданчик і площадку для запуску повітряних куль,щоб було видно всю міць лохин як саму потужну зброю (трепещите чернь!) Короче ,Нью Васюкі. Ах ,да забув добавити,за законністю дотримання всьго цього неосяжного хазяйства тре створити міністерство окреме і міністром призначити любомльского пркурора!!! Слава лохинам !!!
Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром