Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Бюджети громад отримають майже 200 мільйонів гривень акцизу з пального
Бюджети громад отримають майже 200 мільйонів гривень акцизу з пального

Бюджети волинських громад отримають майже 200 мільйонів гривень акцизу з пального

12:20 17.02.2020
471

Уряд схвалив Порядок зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у 2020 році. На крайньому засіданні урядовці ухвали постанову «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році».

Про це повідомляє Офіс реформ Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади України, сягне 7,7 млрд грн. Для Волині ця сума становитиме понад 200 мільйонів гривень.

«Асоціація міст України зайняла активну та принципову позицію, щоб акциз залишився у громадах і його вдалося відстояти на 2020-й. Ці надходження тепер поповнюватимуть бюджети громад. Водночас акциз із пального є тимчасовим, і при зміні бюджетної і податкової систем країни бюджети значної частини територіальних громад можуть втратити цей важливий для них вид доходу», – зауважує консультант з бюджетних питань Асоціації міст України у Волинській області Василь Гром, який працює в межах проєкту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID.

Наголосимо, що Порядок зарахування у першому півріччі 2020 року частини акцизного податку до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році, зокрема, передбачає автоматизоване відрахування місцевим бюджетам частини (13,44%) акцизного податку.

Постановою передбачено зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Частки визначено, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за друге півріччя 2019-го, з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДФС, відповідно до Порядку.

Вищезгадана постанова набуде чинності з дня її опублікування.

Зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування частини акцизного податку, що надійшов із 1 січня 2020-го, Державна казначейська служба здійснить у двотижневий термін із дня набрання чинності постанови.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
2 квітня
Сьогодні
Вчора
31.03.2020
30.03.2020
29.03.2020