Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Чи зможуть шацькі діти з інвалідністю займатися у центрі реабілітації при Любомльській лікарні

11:55 15.02.2020
660

На початку лютого на базі педіатричного відділення КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради» відбулося урочисте відкриття центру для реабілітації дітей з інвалідністю.

Довгостраждальний був цей шлях для батьків, яким довелося оббивати пороги владних кабінетів, аби їхні діти мали можливість проходити медичну та фізичну реабілітацію саме тут, у Любомлі, а не їхати за сотні кілометрів до інших міст.

Ініціативу батьків, котрі просили дати можливість їхнім дітками проходити реабілітацію тут, в Любомлі, підтримав генеральний директор Любомльської лікарні Володимир Дибель. Він же і взявся реалізовувати цей задум.

Зрештою, результатом цієї спільної з головами об’єднаних громад, Любомльською районною радою та адміністрацією роботи стало відкриття комфортного, з усіма зручностями та облаштованого відповідно до вимог МОЗ реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю. А їх, як виявилося, у Любомльському районі є майже 250.

Ми ж поцікавилися, чи зможуть у реабілітаційному центрі займатися діти з Шацького району та що для цього потрібно зробити батькам чи громаді.

«Найперше, якщо дитина проживає на території Шацької ОТГ чи району, потрібно, аби органи місцевого самоврядування долучилися до фінансування нашого центру, оскільки зараз держава на його утримання коштів не виділяє», – розповідає Володимир Дибель.

Тобто, як зазначає генеральний директор, фінансові витрати лягли на плечі лікарні та громад Любомльського району, які долучидися до фінансування.

Надалі, каже Володимир Дибель, якщо питання фінансування від Шацького району вирішиться, батькам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря та отримати направлення на реабілітацію у КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради».

Зінаїда Бондаренко, завідуюча педіатричним відділенням Любомльської лікарні, розповіла, що тут зможуть проходити медичну реабілітацію діти від 3 до 18 років, які мають захворювання опорно-рухової системи, центральної та периферичної нервової системи, ураженнями інших органів та систем дитячого огранізму.

Окрім того, тут займатимуться діти з групи ризику, яким треба попередити інвалідність. Курс реабілітації становитиме від 14 до 21 дня залежно від захворювання, стану дитини та ефекту, який даватимуть заняття з реабілітації.

«Діти, котрі прийшли сьогодні на відкриття, а разом із ними ще більше двох сотень дітей з інвалідністю, які живуть на території Любомльського району, потребують не лише інклюзивного навчання, а й надання медичної реабілітації. У нашому центрі на них чекає медичний супровід, зокрема, заняття з масажистом, лікарем з фізичної та реабілітаційної медицини, невропатологом, педіатром, робота з психологом, логопедом, вихователем. Це своєрідна мультидисциплінарна команда, яку ми спеціально готували для роботи з проведення реабілітації діткам», – відзначила лікарка.

Наразі для дітей облаштували сім ліжкомісць денного перебування (з 8 до 17 години), передбачили чотиразове повноцінне дієтичне харчування. Також діти ходитимуть на фізіотерапевтичні процедури, займатимуться у спортивній кімнаті, масажному кабінеті. Є ігрова кімната з кульковим басейном та зручними комфортними диванами, сенсорна кімната. Зараз купують поні для занять іпотерапії на свіжому повірі.

Кожну дитину, яка прибуде на реабілітацію, оглядатиме команда лікарів та спеціаліалістів з реабілітації та індивідуально розроблятиме маршрут для кожної дитини. Аби потрапити сюди, батькам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря та отримати електронне направлення.

Поки що фінансування реабілітаційного центру буде здійснюватися із місцевих бюджетів, за що Володимир Дибель подякував головам громад. Згодом, як відзначив Володимир Юрійович, із запровадженням реформа вторинного рівня медицини, планується укласти договори по відповідних пакетах послуг з Національною службою здоров'я України та оплата їх проводитиметься за рахунок державних коштів.

«Незважаючи на деякі проблеми, ми підтримали батьків та вирішили створити такий реабілітаційний центр на базі нашої лікарні. В Європі такі центри повністю фінансуються із державного бюджету, проте ми за цей рік повинні удосконалити свою роботу та виконати усі вимоги НСЗУ, аби отримати їхнє фінансування. Я упевнений, що і батькам, і дітям комфортніше буде тут, на місці пройти реабілітацію, а ніж кудись їхати», – зазначив Володимир Дибель.
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Хитрий жук-окозамилювач

22:01 15.02.2020

Несіть, люди, грошики, а я їм раду дам!

2 квітня
Сьогодні
Вчора
31.03.2020
30.03.2020
29.03.2020