Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Степан Івахів ініціював засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики та природокористування
Степан Івахів ініціював засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики та природокористування

«Щоб врятувати Світязь, потрібна державна підтримка» – Степан Івахів. ВІДЕО

14:15 14.02.2020
2197

У Верховній Раді б’ють на сполох через обміління Шацьких озер.

Як врятувати «перлину» Волині – вирішували під час засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики та природокористування 12 лютого. Ініціював засідання перший заступник голови Комітету, народний депутат від Волині (член депутатської групи «За майбутнє») Степан Івахів, – передає 12 Канал.

Читайте також: «Маємо діяти рішуче та ефективно» – народний депутат про порятунок Світязя

Зазначимо, робочу групу з питань обміління Світязя створили у листопаді 2019. А тепер вона зібралася, аби обговорити результати роботи, а також спланувати подальші дії.

«Обміління Шацьких озер розпочалося протягом останніх 5-7 років. Є декілька версій причин цієї катастрофи, це і забруднення, і замулення, і розробка Хотиславського кар'єру, і несправні шлюзи, і зміна клімату», – пояснив голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народний депутат України Олег Бондаренко.

Степан Івахів наголосив, що нині проблема вже є не регіональною, вона набула національного масштабу.

«Це питання не перебільшене. Це абсолютно унікальне місце. І місцева влада різних рівнів намагається врятувати озера, але власноруч зробити це не може. Потрібна державна підтримка», – заявив депутат.

Підтвердила це і заступниця голови Волинської ОДА Світлана Мишковець:

«Ми не припиняємо робіт з виявлення причин обміління, намагаємося зробити все, аби врятувати озера. Хочемо знайти усі можливі причини, які призводять до цього екологічного лиха. Але без державної допомоги ми нічого не зробимо», – сказала вона.

Голова екологічної ліги Тетяна Тимочко також акцентувала увагу на відсутності у схваленій стратегії розвитку Волинської області до 2027 року заходів щодо збереження Шацького поозер’я.

А директорка Шацького національного природного парку Марія Христецька презентувала присутнім стратегію ренатуралізації озер:

  1. створення системи комплексного гідрологічного моніторингу Шацького національного природного парку;
  2. відновлення гідрологічного режиму затоки Бужня озера Світязь;
  3. проектні роботи з ренатуралізації озер Луки, Перемут та прилеглих до нього водно-болотних угідь.
  4. ренатуралізація озера Линовець шляхом видобування сапропелю.


Вона звернулась до керівництва Комітету щодо сприяння у погодженні цих заходів.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич (членкиня депутатської групи «За майбутнє»), яка також представляє Волинь, запропонувала створити документ, який давав би підстави для фінансування заходів з порятунку Шацьких озер.

«Найкращий і найбільш логічний варіант зараз – постанова Кабміну, яка передбачала б фінансування цих робіт», – зазначила Ірина Констанкевич.

Степан Івахів підкреслив, що має бути чіткою карта подальших дій по збереженню групи Шацьких озер.

За результатами рішення Комітету було надано доручення та рекомендації до центральних та місцевих органів виконавчої влади та наукових інститутів. Також, що є надзвичано важливим, було створено Робочу групу щодо вивчення причин обміління Шацьких озер.


Загрузка...
Коментарі

Василь Литвинчук.

15:16 14.02.2020

Засідання циніків та "сучасних бариг": ініціював засідання перший заступник голови Комітету, народний депутат від Волині (член депутатської групи «За майбутнє») Степан Івахів.
Як вас всіх до цього часу Волинська земля носить - невже не має бога на землі та справедливості (майже за словами Т.Г.Шевченко). Дуже цинічні, нахабні, підлі, хитрі та корисливі рішення:
1. Проектні роботи з ренатуралізації озер Луки, Перемут та прилеглих до нього водно-болотних угідь - результат: відмивання грошей, а озеро буде і надалі міліти;
2. Ренатуралізація озера Линовець шляхом видобування сапропелю - результат: за рахунок держави перевезуть обладнання по видобутку сапропелю із оз. Прибіч (яке занапастили-можете приїхати подивития) в Св.Смолярах в оз. Линовець, а оз. Світязь буде продовжувати міліти.
3. Створення системи комплексного гідрологічного моніторингу Шацького національного природного парку. Цинічне рішення. ШНПП був для цього і створений. Виходить, що до цього не було моніторингу, а що ж ви робили десятки років, як що не моніторили.
4. Відновлення гідрологічного режиму затоки Бужня озера Світязь. Результат-марна трата грошей, їх відмивання та не можливість доказати куди потрачені гроші.

Корупція

15:53 14.02.2020

Івахів захищає подільників -лохинщиків,мабуть в долі

Жінка 3го 1000ліття

19:34 14.02.2020

Мій Юга і кум Пет не здаються!

Клоя

08:33 15.02.2020

Ганьба

,

09:03 15.02.2020

Хто скажіть пустив оту марусю ти в Київ вонаж барига торгаш лісом ,землею,і піском з озера,,її тільки пропіаритися задача ,а так їй всеодно на людей!

До депутатів

09:15 15.02.2020

Щоб врятувати світязь потрібно директором парку ставити людей які тут живуть а не засланих козачків понапихали щоб ті крали і їм долі давали так як Марійка директорка,то чума всього озерного краю

Наркоман

11:59 15.02.2020

Тут і так всі знають про "подвиги" маріі,бондаря і прочей шушери,з них ще прийде час спитають,а от Івахову треба негайно щось робити для спасіння озера,бо якщо зараз момент упустить,то спасати вже буде нічого...

лісовий

17:27 15.02.2020

2 повісить 1 розстрілять і буде все остальні подумають

Волинь

19:24 15.02.2020

Тож і так понятно що світязь міліє із за лохин ,і навіщо придумувати якійсь маневри ,напевно щоб гроші відмити .а Марійка як вірна Бондарю гієна відводить від істини прикриваючи і свої незаконні дії які сама вчиняла.дайте Марії місце в Світязі і вона ще придумає щось блискуче.

Андрій

11:37 16.02.2020

Коментуйте цю ситуацію на фейсбук сторінці шацького парку , щоб інформація охоплювала широку аудиторію. Ці коментарі, в більшості, ніхто крім мешканців району не читають https://m.facebook.com/shpark17/

Загрузка...
24 листопада
Сьогодні
Вчора
22.11.2020
21.11.2020
20.11.2020
19.11.2020
18.11.2020