Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Священники Шацького благочиння побували на презентації старовинних богослужбових книг

12:20 14.02.2020
1070

Священники Шацького благочиння УПЦ взяли участь у заході в Любомльському краєзнавчому музеї.

Про це йдеться на сторінці музею у facebook.

13 лютого у Любомльському краєзнавчому музеї відбулася презентація факсиміле з проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

В рамках події презентовано «Реймське Євангеліє ХІ ст.», «Лавришівське Євангеліє XIV ст.», «Віденський октоїх ХІІ-ХІІІ століть». Ці видання побачили світ завдяки видавництву «Горобець» в партнерстві з Національним заповідником «Софія Київська» і за підтримки Українського культурного фонду та інших небайдужих українців.

Участь у презентації взяло участь духовенство Любомльського і Шацького благочинь, місцева влада, керівники організацій району, жителі та гості м. Любомль.

Відкривав і вів захід директор музею Юрій Фініковський.


Враженнями від презентованих книг ділились меценат і благодійник, стараннями якого факсиміле потрапили у Любомль – Михайло Калішевич, секретар Володимир-Волинської єпархії УПЦ о. Сава та інші.

Під час заходу показано відеопрезентацію видань у заповіднику «Софія Київська».

Ще у 2009 році видавництво «Горобець» започаткувало проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину», покликаний шляхом видань факсимільного типу зробити доступними для науковців та всіх, хто цікавиться нашою історією, культурою й мовою, середньовічні рукописні пам’ятки, що знаходяться поза межами України.

У 2018 році в рамках проєкту побачило світ видання «Лавришівське Євангеліє XIV століття», у 2019 році – факсиміле «Реймське Євангеліє ХІ ст» та «Віденський Октоїх ХІІ-ХІІІ ст.».


Від найбагатшої книжкової спадщини Київської Русі збереглося не більше одного відсотка всіх рукописів, створених у князівських скрипторіях, – це книги релігійні, історичні й державотворчі. Небагато їх лишилося й від наступних часів.

Тому кожен збережений рукопис є не лише цінним історичним джерелом, але й скарбом української середньовічної культури. На жаль, переважна більшість українських середньовічних книжних пам’яток знаходиться далеко від тих центрів, в яких вони були створені.

Ці рукописи є перлинами книжкових зібрань Австрії, Білорусі, Італії, Польщі, Росії, Франції та інших країн. Їх старанно оберігають, виставляючи як музейні експонати у вітринах світових культурних скарбниць. Частина з них є недоступною як для дослідників, так і для тих, хто цікавиться історією кириличної рукописної книги.

Представлені в музеї видання можна оглянути на виставці «Стародруки та рідкісні видання», що діятиме до кінця лютого.

Довідково. Факсиміле – друк твору, що графічно точно відтворює раніше випущене оригінальне видання або рукопис, підпис, малюнок, креслення, гравюри, монограми, включаючи усі особливості паперу й обкладинки.

Читайте також: На виставці в музеї представлені богослужбові книги XVII - початку XIX століть з храмів Шацького району

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
24 листопада
Сьогодні
Вчора
22.11.2020
21.11.2020
20.11.2020
19.11.2020
18.11.2020