Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Порятунок Світязя: на Шаччині ремонтуватимуть осушувальну систему

10:35 24.01.2020
2182

Робоча група, яка провела засідання в Шацьку, вивчала проблеми обміління Шацького поозер’я.

Про це інформує пресслужба Шацької районної ради.

В роботі, окрім керівників району, начальників відповідних служб, представників органів місцевого самоврядування та Шацького НПП, взяв участь Ростислав Кравчук, в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.

Під час робочої зустрічі присутні обговорили ремонт Копаївської осушувальної системи. Це стосувалося визначення робіт, необхідної суми фінансування та відповідальних за замовлення і виконання робіт. Першочерговим завданням на сьогодні є встановлення щитів (шандор) для закриття шлюзів-регуляторів на магістральних каналах Копаївської системи. Також обговорили необхідність проведення незалежних лабораторних досліджень води, аби не забруднити чисті водойми.

За інформацією управління водного господарства, в результаті проведення капітального ремонту Копаївської осушувальної системи буде забезпечено: вчасне відведення надлишкових вод під час проходження паводків і повеней та захист від підтоплення і затоплення територій населених пунктів Шацької ОТГ; задовільний меліоративний стан 3,6 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь завдяки підтриманню оптимального водно-повітряного режиму; покращення екологічного стану водного об’єкту річка Копаївка та меліорованих і прилеглих земель, запобігатиме їхньому повторному заболоченню; заакумульовані обсягі води в каналах меліоративної системи завдяки гідравлічному зв’язку поверхневих і грунтових вод з водоносними горизонтами, які живлять Шацькі озера , в тому числі озеро Світязь, будуть сприяти відновленню їх водності та оздоровленню.

Також присутні розглянули пропозиції щодо збереження озера, які були надані сільськими радами та Шацьким національним природним парком. На території всіх сільських рад є необхідність очистки меліоративних каналів. Також потрібна реконструкція і модернізація водопровідно-каналізаційних систем населених пунктів Шацького району та забезпечення централізованим питним водопостачанням населених пунктів Шацького району.

Шацький національний природний парк надав більш розширені пропозиції, які стосуються конкретних заходів з ренатуралізації водно-болотних угідь Шацького НПП, методів відновлення гідрологічного режиму озер, проведення гідрологічного моніторингу території Шацького НПП.

На часі підготовка документації та пошук необхідного фінансування для проведення робіт.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Шачанка

11:02 24.01.2020

З лохин потрібно починати

Наркоман

13:28 24.01.2020

Слухайте,ВИ!!! Псевдонауковці , псевдоексперти і продажні депутати !!! Не вішайте тут лапшу всім ,якщо почнеться народний Майдан,ви не встигнете разом зі своіми лохинщиками добігти до своіх машин,подумате про це...

Молфарка

15:44 24.01.2020

Це наскільки потрібно бути лохинщиками від бариги Порошенка щоби для наживи нищити Світязь.Най вам лохинщики і тим хто їх обслуговує в державних кабінетах Жаба цицьки дасть...

Невідомий

18:56 24.01.2020

Вже потрібно робити майдан йти до тих лохин людям бо ще трішки і будемо до острова близько,але наші люди за своє село за своє озеро заступитися більше мови ніж діла.

Зе лохінщик

20:20 24.01.2020

Озеро треба здати німцям в оренду!
Вони проведуть до Світязя залізницю!

Василь Литвинчук.

21:51 24.01.2020

Хто пише цю нісенітницю, вдумайтесь:
1."є необхідність очистки меліоративних каналів". Навіщо їх чистити, якщо вони всі майже сухі, хіба від чищення каналів з'явиться додаткова вода.
2. "вчасне відведення надлишкових вод під час проходження паводків і повеней". Яка надлишкова вода, про яку можна тільки мріяти при нинішній ситуації з дощами та відсутністю взагалі снігу.
3. Перераховувати можна безліч нісенітниць, написаних в цих рішеннях, які носять безграмотний, анекдотичний зміст.
Висновок: знову клянчать гроші, щоб їх відмити та закопати в "реконструкцію" меліоративних систем.

Василь Литвинчук.

22:05 24.01.2020

Жителям шацького району (особливо пенсіонерам) , де суцільне бездоріжжя, або половина доріг -аварійні, не вистачає тільки басейну за 40 млн. грн. в санаторії "Лісова пісня", щоб на особистих "мерседесах" їздити по бездоріжжю туди плавати в басейні кожен день, щоб життя не було таке сумне. Як кажуть в народі "Анекдот, та й годі".

Одне питання до депутатів і експертів

12:00 25.01.2020

Чи впливає на обміління діяльність лохинних господарств в Шацькому поозер'ї?
Лохинні господарства в рік беруть 1.2 млрд літрів підземних вод, якими живляться Всі Шацькі озера, а відпочивальник і мешканці беруть не більше 40 млн. літрів???

Лохинщик

15:18 25.01.2020

НАМ СВІТЯЗЬ НЕ ТРЕБА, НАМ ЛОХИНИ ДАВАЙ

НАБУ

22:44 09.02.2020

Кравчук має процент від лохинщиків

29 лютого
Сьогодні
Вчора
27.02.2020
26.02.2020
25.02.2020
24.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин