Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Для комплексного обстеження причин обміління Світязя залучать проєктну організацію
Для комплексного обстеження причин обміління Світязя залучать проєктну організацію

Для комплексного обстеження причин обміління Світязя залучать проєктну організацію

15:30 17.01.2020
1761

У Шацьку 13 січня відбулося засідання робочої групи щодо вивчення проблеми обміління Шацького поозер’я.

В засіданні взяли участь Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Віктор Плейтух, в.о. голови Шацької райдержадміністрації, Ростислав Кравчук, в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, Михайло Тимощук, начальник Ратнівського міжгосподарського управління водного господарства; Іван Семенюк, начальник Шацької дільниці Ратнівського міжрайонного управління водного господарства, повідомляє пресслужба Шацької районної ради.

На засідання прибули представники управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Шацького НПП, селищної та сільських рад Шацького району та інші.

Відповідно до висновків науковців Інституту водних проблем і меліорації НААН України, найбільш вагомим чинником негативного впливу є зміни клімату. Посилює негативний вплив змін клімату на обміління групи Шацьких озер також неефективне функціонування наявного фонду меліоративних систем.

Неефективність функціонування меліоративних систем обумовлена декількома причинами, головними з яких є конструктивна недосконалість (неможливість реалізації функції подвійного регулювання) та незадовільний технічний стан через зношеність і низький рівень експлуатації.

За інформацією Шацького національного природного парку, рівні падіння озер Люцимер та Чорне значно відрізняються від показників озера Світязь. Науковці стверджують, що така різниця через те, що в Світязі вільний водопотік, тоді як Люцимер чи Чорне мають робочі водостримуючі та водопереливні споруди.

«Сьогодні Київ готовий допомогти нам фінансово, але нам необхідно конкретно знати, для чого і скільки грошей потрібно. А щоб проводити роботи, необхідні попередньо розробити кошториси, провести державні експертизи» – каже Ростислав Кравчук.

В процесі обговорення виявилося, що обстеження водної системи Шацького району, що були проведені раніше, стосувалися лише окремих водних об’єктів, тож не можуть показати повну картину її функціонування. Як зазначилося, меліоративна система створювалася ще за радянських часів. Після розпаювання земель канали були передані на баланси управлінь водного господарства та сільських (селищної) рад. Варто зазначити, що не всі місцеві ради мають фінансові ресурси для належного утримання водних об’єктів. Є й інша проблема – немаленька кількість охочих нажитися на зрізаному з гідроспоруд металі.

Сергій Карпук зазначив, що потрібне комплексне обстеження. Голова районної ради запропонував залучити проектну організацію, яка б здійснила комплексне обстеження водного господарства району, актуалізувала карти з нанесенням меліоративної мережі та напрями руху води, з внесенням даних в електронну систему.

На проведення інвентаризації погоджуються і керівники водного управління, адже функціонування деяких гідроспоруд матиме вплив на поруч розташовані поля, де, можливо, ведеться господарська діяльність. На сьогодні в Україні є компанії, які займаються обстеженнями, дослідженнями та документаціями водних об’єктів.

Тож на засіданні було прийнято рішення управлінню екології та природних ресурсів ОДА підготувати проєкт доручення голови Волинської ОДА щодо утворення інвентаризаційної комісії для визначення вартості ремонтних робіт на міжгосподарській та внутрішньогосподарській меліоративної мережі Копаївської осушувальної системи Шацького району та проведення відновлення реперів, які були побудовані в Шацьких озерах для моніторингу рівневого режиму.

Відповідно до протоколу засідання, вже до 15 лютого комісія повинна надати результати інвентаризації та пропозиції щодо проведення ремонтних робіт.

Після засідання присутні виїхали на місце, аби оглянути гідротехнічні споруди та визначити пріоритетні роботи, необхідні для підвищення рівня води в озерах Шацького району.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Луценко лохинщик

19:18 17.01.2020

Обстежте свої київські лохини від Порошенка

Місцевиий

19:54 17.01.2020

Вільний водопотік.. Ви що всіх лохами вважаєте.. Всі меліоративні канали давно зарослі і замулені, а це було головне джерело живлення навесні. Районних казнокрадів на нари без суду і слідства, а не ще якісь комісії створювати. І нехай канали зубами чистять

Наркоман

20:44 17.01.2020

Лохинщикі всі ставки нарили без дозвільних документів! Це раз,а по -друге як Національному парку можна не враховуючи ризики надавати дозволи на вирощування лохин,знаючи прекрасно що БАГАТО БАГАТО води для цього тре?? Кого тут за лохів мають????

Меліоратор

21:41 17.01.2020

Канал по якому був водовідтік давно сухий, нічого вже не витікає. Вода в Світязі все одно стрімко падала.

Той

22:57 17.01.2020

Люди, як вівці тримаються зграї
Один, бекнув за лохини і всі туда ж
Я живу біля болота, де кожної весни стоїть вода
Минулої весни там було сухо і живу я за 20км від світязя і за 25км від лохини.Взимку лохини не поливали а вода після зими в болоті не набралась .І Ростань поливає скільки років ,а вода пропала тільки в цьому.Як сюди ті лохини ,,приточити''

Тойнутому

07:16 18.01.2020

Скільки свердловин на плантаціях?
Скільки води висмоктано з надр? Чи може лохіншики айсберг з Антарктиди привозили?
Хіба спеціалістам важко залити у свердловини барвник і чекати де він з'явиться?
Хіба прокуратура не знає про чорну бухгалтерію і при оплаті найманим робітникам? Хай Артура спитають, який чомусь вже там не працює.

Єгерь

09:21 18.01.2020

Всеодно корчуємо баригу Порошенка що заклав та продав Україну а заодно і лохини

ДБР

09:48 18.01.2020

ЯКІ ПІСНІ КОРУПЦІЙНІ МОРДИ

Дід

10:05 18.01.2020

Нехай цим папером сраку підітруть. Землю продали, ставів нарили, скважин набурили, лохин насадили, дач набудували, меліорацію просрали, а зараз крайнього шукають.

житель

11:58 18.01.2020

Раджу подивитись і задуматись https://www.youtube.com/watch?v=PVZZGovbXRA

8 квітня
Вчора
06.04.2020
05.04.2020
04.04.2020
03.04.2020
02.04.2020