Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Шацьк
Шацьк

На якому місці опинилася Шацька ОТГ у рейтингу громад

16:25 21.11.2019
1181

Децентралізатори проаналізували бюджети 806 ОТГ України за 9 місяців цього року.

Рівень фінансової забезпеченості об’єднаних громад і надалі залишається одним із головних аспектів у питаннях визначення їх спроможності забезпечувати виконання тих завдань і функцій, якими вони наділені, – йдеться на сайті Децентралізація.

За підсумками січня-вересня 2019 року, експерти проаналізували окремі фінансові показники 806 ОТГ, а саме - здійснили розрахунок чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад:

– доходи на душу населення (співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців відповідної ОТГ);

– рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до суми доходів загального фонду ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);

– питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (відсоткова частка видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування у сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету);

– питома вага заробітної плати у видатках загального фонду (відсоткова частка проведених із загального фонду бюджету видатків на заробітну плату з нарахуваннями до обсягу видатків загального фонду бюджету без урахування трансфертів, перерахованих з бюджету ОТГ до інших бюджетів).

806 ОТГ експерти згрупували за критерієм чисельності населення. Крім цього, для більш коректного порівняння всі міста обласного значення, у яких відбулася процедура об’єднання чи приєднання згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», виділені в окрему групу:

Група 1 – ОТГ з чисельністю населення понад 15 тис. жителів;

Група 2 – ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів;

Група 3 – ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів;

Група 4 – ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис. жителів;

Група 5 – ОТГ-міста обласного значення

Відповідно до цих критеріїв, Шацька ОТГ входить до третьої групи з чисельністю населення 5-10 тисяч осіб, у якій є 267 ОТГ.

Рейтинг Шацької ОТГ у першому показнику, де аналізувалися доходи загального фонду (без трансфертів) на одного мешканця, зупинилась на 172 місці. Адже на кожного мешканця громади припадає дохід в сумі 2223 гривні.

За рівнем дотаційності бюджету з показником в 16% Шацьк має 141 місце.

Стосовно третього показника, то тут громада посіла 106 місце, адже на утримання апарату управління в громаді витрачають 25,6%.

Четвертий показник, який брали до уваги децентралізатори для формування рейтингу громад, є питома вага суми заробітної плати з нарахуваннями у видах загального фонду: він становить 81,1%, що допоміг опинитися Шацькій ОТГ на 184 місці.

Зазначимо, що незмінрим лідером цього рейтингу є Боратинська громада, в якій за першим показником доходів на одного мешканця припадає аж 13106 гривень, а на утримання апарату громада витрачає 8,5% свого бюджету.

Із Волинських громад найнижче опустилася сусідня з Шацьком Головненська ОТГ, де на одного мешканця припадає 746 гривень, а на управлінський апарат використовують 55% коштів бюджету.

Біля Шацької ОТГ «найближче» в рейтингу розташувалися такі громади, як Вишнівська Любомльського району (139), Турійська (152), Прилісненська Маневицького району (159). Нижще Шацька розташувались Іваничівська ОТГ (166), та Гіркополонківська (192).

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
24 січня
Сьогодні
Вчора
22.01.2020
21.01.2020
20.01.2020
19.01.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин