Розповіли, коли мисливці зможуть розпочати полювання на копитних та хутряних звірів

16 Жовтня 2019, 21:20
4892 Джерело: фото ілюстративне

Уже 2 листопада в мисливських угіддях області стартує сезон колективного та облавного полювання на копитних, а 3 листопада – на хутряних звірів.

Беручи до уваги післясезонний облік зайців та зважаючи на значну кількість мисливців області, а також враховуючи пропускну спроможність мисливських угідь, користувачами прийнято рішення, що на зайця русака полювання буде проводитись тільки у неділю, – повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Денна норма відстрілу одним мисливцем – один заєць. Норми відстрілу  лисиці, єнотовидного собаки та вовка – не лімітовані.  Сезон полювання на зайця триватиме до 29 грудня 2019 року, на інші перераховані хутряні види – до 23 лютого 2020 року включно.

Колективне та облавне полювання на кабанів, оленів і козуль переважна більшість користувачів мисливських угідь Волині розпочнуть з 2 листопада і триватиме воно у такі терміни:

–  колективне та облавне на козулю – до 29 грудня включно;

– на самців кабанів та його молодняк, здатний до самостійного існування, по 29 січня 2020 року включно.

Днями полювання – при індивідуальному полюванні – можуть бути усі дні тижня, при колективному та облавному – тільки субота та неділя.

Принагідно Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства рекомендує мисливцям, які ще не встигли обміняти контрольні картки, поспішити із цим завданням.

У лісовому господарстві нагадують також перелік документів, які дають право на проведення полювання: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, путівка чи відстрільна картка мисливського господарства, дозвіл на діагностичний або селекційний відстріл тощо). Відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час проведення полювання.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Зазначимо також, що з початку відкриття сезону на пернатих (4 серпня 219 року) працівники єгерської служби, державної лісової охорони та груп оперативного реагування у мисливських угіддях області ведуть посилену охорону. Цього року загалом в області вже складено 211 протоколів про порушення правил мисливства. З цієї кількості лісовою охороною та єгерською службою – 152. Переважна кількість із них – за неналежно оформлені документи.

Бажаємо усім мисливцям області ніколи не потрапляти до цього переліку.

Подбайте завчасно, щоб сезон полювання залишив у вас лише гарні враження.

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024