Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Шацькій бібліотеці пропонують прочитати книги про волелюбних козаків

11:00 12.10.2019
723

До Дня захисника України у Шацькій центральній бібліотеці діє тематична виставка.

Про це інформує сайт книгозбірні.

14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов'язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва та День захисника України.

В центральній районній бібліотеці до цих свят приурочена книжкова виставка «Береженого Бог береже, а козака шабля».

До уваги користувачів представлена література про самовіддану і наполегливу боротьбу багатьох поколінь за свободу і незалежність нашої держави . Запрошуємо до перегляду.

Читайте також: У Шацькій бібліотеці любителям історії пропонують книги про УПА


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Вольтер про козаків

21:54 12.10.2019

Витоки козацтва він подавав наступним чином:

«Це збіговисько давніх русинів (=росіян), поляків і татар (c’est un ramas d’anciens Russes, Polonais et Tartares), що сповідувало в якості релігії, щось подібне до християнства та займалося розбоєм»
Розповідаючи про Січ і відзначаючи закритий доступ на неї жінкам, він свідчить, що вербування нових бійців до своїх лав козаки здійснюють, забираючи «всіх хлопчиків в 20-30 льє навколо, яких вирощують у своїх звичаях» . Щоліта козаки вирушають у грабіжницький похід, щоб отримати щедру здобич, «воювати з іншою метою, як грабувати, вони вважають смішним.

25 травня
Вчора
23.05.2020
22.05.2020
21.05.2020
20.05.2020