Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Поділ Волині на три райони в'бє їхні економічні перспективи, - експерти

17:00 09.10.2019
1935

На Волині й надалі тривають суперечки щодо кількості повітів-районів, які мають залишитися в області після завершення адміністративно-територіальної реформи.

Владці, експертне середовище, представники місцевого самоврядування категорично не згідні із запропонованим колишнім Мінрегіоном поділом Волині на Луцький, Володимир-Волинський та Ковельський райони. В області вважають, що районів повинно бути чотири, – йдеться на сторінці Волинського регіонального відділення АМУ у Facebook.

Про поділ Волині на повіти йшлося під час обговорення формування нового районного поділу Волині у рамках реформи місцевого самоврядування на круглому столі «Формування нового районного (повітового) поділу в Волинській області». Захід організували в межах проєкту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України».

Проєкт нового адміністративно-територіального устрою Волині обговорили експерти, члени міжвідомчої робочої групи з розроблення пропозицій з удосконалення адмінтерустрою, утвореної при ОДА, представники Мінрегіону, регіональних громадських організацій, ОТГ та журналісти.

Запросили до участі у круглому столі й представників Волинського регіонального відділення Асоціації міст України – в.о.виконавчого директора Мар’яну Конончук, консультантів – із правових питань Валентина Малиновського, бюджетних питань – Василя Грома, які працюють на Волині в межах проєкту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID.

Як відомо, наступний етап реформи місцевого самоврядування передбачає укрупнення об’єднаних територіальних громад у повіти чи округи, якою буде остаточна назва поки ще не визначилися. Важлива функція повітів – це робота державного урядника, який замінить теперішні адміністрації і контролюватиме місцеве самоврядування; на повітовому рівні також діятимуть державні інспекції тощо.

У Луцьку презентували три моделі ймовірного поділу Волині. Вони передбачають три або чотири райони: не ставлять під питання існування Луцького та Володимир-Волинського районів, а от в інших частинах є розбіжності.

Модель №1 розроблена профільним міністерством та передбачає три райони чи повіти або округи. Тут додається один великий Ковельський район. До речі, варіант Мінрегіону – це лише пропозиції для опрацювання та обговорення з урахуванням усіх наявних місцевих особливостей та чинників, зокрема географічних властивостей, історичних, етно-культурних факторів, наявних управлінських кадрів та відповідної інфраструктури тощо та підготовки «практичного» формату майбутнього адмінтерустрою субрегіонального рівня в області.

Модель №2 запропонована експертами проєкту, в межах якого організовано круглий стіл і передбачає Луцький, Володимир-Волинський, Ковельський та Камінь-Каширський район. Втім, у ході обговорення місцеві експерти зазначили, що поділ за другою моделлю «вб’є» економічні перспективи цих районів. Тому ліпшою є Модель №3. Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зауважив, що нова влада має намір довершити реформу децентралізації до проведення місцевих виборів.

Модель №3 – компромісний «волинський» варіант, запропонований експертами та членами ініціативної групи. Наразі дискусії виникли щодо центрів повітів між містом Камінь-Каширський та селищем Маневичі й містами обласного підпорядкування – Володимиром-Волинським та Нововолинськом.

Голова Волинської обласної ради Ірина Вахович вважає, що четвертий повіт для Волині потрібен.

Одностайні щодо цього і представники Волинського РВ АМУ, а ще вони переконані, що, насамперед, варто належно і швидко завершити базовий рівень децентралізаційної реформи – створивши спроможні та фінансово стабільні громади, паралельно працюючи над формуванням районів.

«Для Асоціації міст України важливі інтереси всіх громад міст, селищ, сіл і, в тому числі, ОТГ. Хочу звернути вашу увагу, що самоврядних функцій на рівні районів не проглядається, лише наглядові, а по-друге – основна мета при формуванні районів – це зменшення контрасту між існуючими районами, як це й передбачає проєкт проведення адмінреформи в Україні. І коли йдеться про зрівноваження районів, насамперед, потрібно орієнтуватися наскільки це буде зручно для людей. Якість послуг які надаватимуть у повіті на Поліссі не повинна відрізнялися від тих, які матимуть жителі Луцького. Варто також брати до уваги і загальні вимоги щодо формування районів прописані у відповідній методиці», – зазначила пані Конончук

Також в.о.виконавчого директора РВ АМУ звернула увагу на проблему, яка є не лише на Волині, але в інших областях Україні: робочі групи при ОДА, які мають напрацювати остаточні Перспективні плани розвитку територій, опрацьовувати модель нового адмінтерустрою та анонсовані профільною Міністеркою, на жаль, активно не працюють, а завершити базовий рівень децреформи треба до кінця 2019-го.

Підтримали колегу і консультанти-«ПУЛЬСовики».

Дискутували на заході багато, втім зійшлися на тому, що для Волині доцільно сформувати замість 16 районів чотири повіти. Однак досягти єдності щодо четвертого – Поліського повіту – не вдалося, бо не можуть визначитися з центром: Камінь-Каширський чи Маневичі?

До речі, здивувало, що з Камінь-Каширського району у зустріч ніхто не взяв участі та вразило, що маневиччани приїхали солідною делегацією на чолі з керівниками району, селища, ОТГ, щоб відстоювати Маневичі як центр повіту.

Озвучене в Луцьку експерти обіцяли врахувати під час роботи над узагальненим проєктом нового районного поділу, який згодом скерують до Міністерства розвитку громад та території України.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
26 вересня
Вчора
24.09.2020
23.09.2020
22.09.2020
21.09.2020
20.09.2020