Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У ПЦУ пояснили, чому Спас не може бути медовим чи яблучним

11:25 13.08.2019
860

У серпні православні відзначають багато великих свят: пророка Іллі, мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини, благовірних князів Бориса і Гліба, Успіння праведної Анни, Матері Пресвятої Богородиці, великомученика і цілителя Пантелеймона, сімох мучеників Маккавеєвих, свято Преображення Господнього, Успіння Пресвятої Богородиці.

Відповідну пам’ятку опублікувала прес-служба ПЦУ на сторінці у Facebook.

«Ці релігійні свята досить популярні у народній традиції під назвами «літньої» Анни, «першого», «другого» і «третього» Спаса, «першої» Пречистої тощо. І часто люди, не замислюючись над змістом, зводять святкування лише до освячення у церкві меду, фруктів чи зілля», – зазначають у ПЦУ.

Насамперед, нагадують у Церкві, на серпень припадає Успенський піст, який за церковним уставом прирівнюється до Великоднього посту. А народні «три» Спаси – це зовсім різні три релігійних свята, не пов’язані між собою ані хронологічно, ані географічно, ані змістовно. Єдине, що між ними спільного – це постать нашого Спасителя Господа Ісуса Христа, на честь Якого ці свята встановлені:

• 14 серпня – Винесення чесних древ животворчого Христа Господнього;
• 19 серпня – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа;
• 29 серпня – перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа Господа Ісуса Христа.

«Тому Спас, тобто Спаситель Господь наш Ісус Христос, не може бути медовим, яблучним, горіховим, хлібним чи полотняним… Відзначаймо ці великі свята, дізнаваймося і розуміймо, що саме, чому і для чого ми святкуємо!» – закликали у ПЦУ.


Загрузка...
Коментарі

Пцунам і сцунам

15:10 14.08.2019

Бо так турки сказали? Підете до грекокатоликів і може буде спокій?

25 серпня
Сьогодні
Вчора
23.08.2019
22.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин