Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Чи справді в обмілінні Світязя винен Хотиславський кар'єр

11:00 04.08.2019
6535

Фахівці розповіли, чи впливає розробка Хотиславського кар'єру в Білорусі на обміління Світязю.

Про це говорили в ефірі ток-шоу «Протилежний погляд Live» на 12 каналі, – пише Конкурент.

Зі слів радника голови Волинської обласної ради Веніаміна Туза, проектна глибина розробки кар'єру становить 50 метрів, проте на цьому етапі вони не дійшли до тієї глибини, яка б впливала на рівень води у Світязі. Першими цьому впливу можуть піддатися озера Довге і Святе, які знаходяться біля села Тур Ратнівського району, проте на створах поки що не спостерігається негативних наслідків.

Радник голови облради додав, що білоруси застосовують так звану водяну фільтраційну завісу, яка має мінімізувати вплив на навколишнє середовище.

Читайте також: Чому зі Світязя випаровується шість мільйонів метрів кубічних води – фахівці шукали причини обміління озера

Хоча, зауважив він, Інститут водних проблем і меліорації НААН України зафіксував спад рівня води на цих озерах приблизно на 20 см. Тому потрібно ще з'ясувати, чи спрацювали кліматичні фактори, чи вплив Хотиславського кар'єру, адже упродовж останніх років на тих територіях не проводилися дослідження.

Директорrf Шацького національного природного парку Марія Христецька повідомила, що вони неодноразово зверталися до білоруських колег, аби з'ясувати ситуацію щодо роботи Хотиславського кар'єру.

«Проте ніяких спостережень і наукових висновків вони не фіксують, в них немає. На усі листи, які ми надсилали до наших білоруських колег, також відповіді не мали», – зазначила вона.

Марія Христецька додала, що потрібно не виключати факт, що розробка кар'єру може вплинути на обміління не тільки озера Світязь, а й Шацького приозер'я.

Натомість начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук не погодився з думкою Марії Христецької.

Він зазначив, що на території Білорусі стабільно ведеться моніторинг. І там, як і в Україні, піднялася громадськість, адже цей кар'єр буде мати вплив як на українську територію, так і на білоруську.

У зв'язку з цим, розповів Ростислав Кравчук, у 2009 році білоруси провели оцінку впливу на навколишнє середовище і зробили висновок, що вплив таки буде. Але завдяки водяній завісі можна мінімізувати його.

Окрім того, є експертне заключення українського Інституту гідрохімії навколишнього середовища, в якому йдеться про необхідність досліджень, тому що матеріалів моделювання недостатнього, щоб стверджувати, що не буде впливу.

«Однозначно, я думаю, що вплив на три озера в Ратнівському районі буде. Поки що не можемо говорити, чи є вплив, бо моніторинг не ведеться», – зазначив він.

Зі слів Ростислава Кравчука, Інститут водних проблем і меліорації з 1994 року проводить моніторинг і накопичив стільки матеріалів, що можна зробити аналіз і сказати: є вплив чи немає. Досі такої інформації немає тому, що у Хотиславському кар'єрі здійснювалася розробка лише піску. Там було побудовано два заводи, які виготовляли силікатну цеглу та блоки. У 2014 починав будуватися третій завод, який мав випускати крейду і вапно.

«Думаю, що, крім цього моніторингу, оскільки Брестська і Волинська області дружать між собою, можна було б домовитися з облвиконкомом Бреста і відправити туди нашу делегацію», – вважає начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.

Загрузка...
Коментарі

Китаєць

13:13 04.08.2019

Будемо в мулі Світязя вирощувати рис

Наркоман

13:27 04.08.2019

Винні лохинщикі і всі хто за ними стоіть!!! Бондар ,Луценко і всі олігархи біля того!

Ольга місцева

18:14 04.08.2019

дайте спокій тому кар'єру

Душман

18:36 04.08.2019

То все лемкі. Воду пьють, свої зупки варять і додому каністрами везуть! Бо чули, що срібла в ній мніго.

Лісовий

20:10 04.08.2019

Закрийте урочище Низьке і буде вода

Андрій

21:27 04.08.2019

Видно що людина в темі

16 вересня
Вчора
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
10.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин