Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як у Шацькій ОТГ реалізовують медичну реформу

14:25 08.07.2019
731

Про те, як у Шацькому районі впроваджується медична реформа та діє програма «Доступні ліки», звітувала перед депутатами на сесії Шацької ОТГ директорка філії «Центр ПМСД» Катерина Кузько-Жданова.

Так, у процесі реформування в Шацьку утворилась КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», засновником якої є районна рада. У склад підприємства входить первинна і вторинна ланка надання медичної допомоги .

На території району передбачено функціонування лікарні, трьох амбулаторій ЗПСМ (Піща, Пульмо та Шацьк) та двох пунктів здоров’я (Мельники та Світязь). Поки що за кошти громади та районного бюджету вдається утримувати працівників ФАПів по решті селах. Як буде далі – невідомо.

З Національною службою здоров’я укладено договір на суму понад 6,2 млн.грн., тобто на кожного жителя, який уклав декларацію, передбачено в середньому 370 грн. на рік. На сьогодні лікарями району укладено 12 986 декларацій (78%).

Стосовно дії програми «Доступні ліки», то шацькі медики виписують електронні рецепти, але проблема в тому, що їх не відпускають в аптеках (стоять у черзі на забезпечення ліками).

Депутатка Віра Ковальчук поцікавилась, чи будуть безкоштовно видавати засоби для аналізів для тих, хто вже уклав декларації з лікарем, як це прописано у законодавтсві. На це Катерина Анатоліївна відповіла: усі засоби для аналізів закуплені за кошти НСЗУ, зараз вони видаються безкоштовно тим, хто уклав угоду з лікарем. Інші хворі йдуть за «червоним» списком.

Загрузка...
Коментарі

До Віри

23:35 08.07.2019

Можуть навіть за Вас здати аналізи,
якщо Вам від цього буде легше.

22 липня
Сьогодні
Вчора
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин