"Ми не порушуємо закону" - відповідь керівництва ТзОВ "МТГС" мешканцям урочища Дуга

24 Жовтня 2016, 12:00
Урочище Дуга 1763 Джерело: volynnews.com
Урочище Дуга

На електронну адресу інтернет-видання Район.Шацьк надійшов лист від одного з керівників товариства з обмеженою відповідальностю "МТГС" Тетяни Марценюк з відповіддю керівникам району, селища Шацьк і жителям урочища Дуга щодо ситуації, яка склалася з підключенням і проплатою електроенергії на згаданому житловому кварталі.

Подаємо зміст листа без змін.

Позиція ТзОВ «МТГС» щодо конфлікту з жителями урочища Дуга в Шацьку У відповідь на статті, а саме: «Жителі урочища Дуга не бажають чекати 49 років на світло в своїх домівках» (http://shatsk.rayon.in.ua/news/14783-zhiteli-urochishcha-duga-ne-bazhaiut-chekati-49-rokiv-na-svitlo-v-svoyih-domivkah), «Шацьк: жителі нового кварталу приречені жити без світла?» (http://shatsk.rayon.in.ua/news/14659-shatsk-zhiteli-novogo-kvartalu-prirecheni-zhiti-bez-svitla), «Приватник-монополіст гнобить курортне селище» (http://radar.in.ua/vid-krykuna-z-novovolynska-stogne-ves-shatsk) хочемо сказати таке.

Шановні мешканці урочища Дуга смт. Шацьк, шановний пане селищний голово, депутати селищної і районних рад і усі зацікавлені особи! На нашу думку, варто розповісти Вам про ситуацію, яка сталась з огляду на те, як це бачить ТзОВ «МТГС».

Ділянки в даному житловому масиві пороздавали, попродавали людям ще у 2004 році і до 2009 року ні Шацька селищна рада, ні свідома селищна громада, ні будь – хто інший не думав, як забезпечити людей, які будуть там проживати, світлом, водою, каналізацією, дорогами.

Пан Володимир Крикун, який зараз є директором ТзОВ «МТГС», знайшов інвесторів – іноземців, які погодились почати будівництво енергооб’єктів у Шацьку, адже жоден наш співвітчизник не хотів вкладати кошти в «цілину".

ТзОВ «МТГС», після укладення угоди з селищною радою, почало шукати підрядника, який спеціалізується на будівництві та обслуговуванні об’єктів енергетичної інфраструктури і після численних перемовин з різноманітними фірмами, уклало договір з ТзОВ «Волинська електротехнічна компанія». У 2010, незважаючи на кризу у нашій державі, розпочалось будівництво. 

І все було добре, вже діє 3 з 9 підстанцій. Якби не два нюанси:

1. Специфіка житлового масиву. Там проживає декілька осіб, інші використовують будинки лише у теплу пору року для відпочинку. Люди не поспішають ні будуватись, ні «підключатись». Кошти для продовження будівництва ТзОВ «МТГС» не отримує, побудувати четвертий трансформатор, потужність якого розрахована на 100 ділянок, вартість якого сягає за мільйон гривень, а електричною енергією фактично будуть користуватись двоє мешканців, поки не може. Практика показує: знову з’являться «ображені», які не будуть реагувати на графу «Втрати», оплачувати відповідно до платіжок, знову буде рости борг, знову відключать весь масив. Шановні громадяни, це звичайна математика: чим більше людей підключається і користується світлом, тим менші втрати нараховуються. Підстанції, з окремо визначеною потужністю, монтуються відповідно до плану. ТзОВ «МТГС» не може ставити трансформатори, які малопотужні, і втрати по яких мінімальні, бо це суперечить плану і закону.

2. Усі ці статті, невдоволені шачани, з’явились після того, як теперішній селищний голова Сергій Віннічук, ще працюючи у райдержадміністрації, вимагав у директора ТзОВ «МТГС» Володимира Крикуна підключити його по - перше - безкоштовно, по – друге з порушенням усіх норм, плану і законодавства. Адже, як він сам говорить: «Побудував хату, а вселитись через того Крикуна не можу». Тому що ніхто порушувати закододавство України не збирається і Ви побудували житло собі, а не сиротинець для дітей, щоб підключити вас безкоштовно. ТзОВ «МТГС» може виступити благодійником у якомусь конкретному випадку, але точно не у Вашому. І,як наслідок, пан Віннічук, зрозумівши, що не вийде «по – його», пообіцяв організувати для товариства «проблеми», що він намагається робити уже на посаді селищного голови. Але, пане Сергію, не треба прикриватись інтересами громади, яка вас обрала, заради своїх корисливих цілей. Що Ви зараз робите для жителів масиву, у Вас болить голова, як забезпечити там людей водопостачанням, водовідведенням, дорогами? ТзОВ «МТГС» не порушує чинного законодавства, договори на підключення і на енергопостачання є у всіх, хто користується світлом, окрім пана Миколи Постернака. У 2010 році було здійснено підключення даного споживача, хотіли зробити краще, а, як виявилось, натрапили лише на неприємності. Договір укласти не можемо, оскільки вияснилось, що земельна ділянка йому не належить, а є власністю його доньки, яка проживає у м.Київ. Двічі Володимир Крикун їздив до Києва в надії залагодити конфлікт і підписати договір, але марно. Микола Постернак, при спробі відключити його та повернути йому кошти за підключення, кинувся на працівників з «вилами»(є відео з місця події).

Ще хочемо окремо звернутись до пані Валентини Янчук та пані Валентини Підопригори. Шановні жіночки, ви ніколи не звертались до ТзОВ «МТГС» в особі Володимира Крикуна з проханням про підключення, адже для цього вам як мінімум потрібно було написати відповідного листа, або, як максимум, приїхати до Нововолинська, щоб обговорити усе.

Шановна селищна громадо, ТзОВ «МТГС» діє у межах чинного законодавства, ми не відмовляємось від будівництва, навпаки, ми будемо радо співпрацювати і інвестувати разом з вами, з селищною радою. Давайте свої пропозиції, направляйте свою невичерпну енергію у мирне русло, створюйте кооператив і будемо працювати разом.

Шачани, які проживають в урочищі «Дуга» , якщо ви хочете бути безпосередньо споживачами ПАТ «Волиньобленерго», давайте обговоримо і це, і зробимо усе відповідно до чинного законодавства.

І на завершення, хочу порадити усім прочитати статтю «На поночі живемо» у газеті «Волинь Нова» №116 за 20 жовтня 2016 року. Бо на моє глибоке переконання, якби не ТзОВ «МТГС», у вас би була така сама історія…

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром