Жителі урочища Дуга не бажають чекати 49 років на світло в своїх домівках

Шачани, які живуть чи тільки зводять будинки на території нового житлового кварталу в селищі Шацьк (урочище Дуга), вчергове зібралися на збори, які організував і провів перший заступник голови Шацької райдержадміністрації Сергій Сидорук.
Нагадаємо, мешканці райцентру потерпають від наслідків кабальної угоди, яку 7 років тому селищна рада уклала з приватним постачальником електроенергії – ТзОВ «МТГС». Одним шачанам представники товариства приносять космічні рахунки і відключають електрику, інших запевняють, що протягом 49 років (термін дії угоди) світла в будинках їм не бачити.
13 жовтня люди сподівалися зустрітися з директором ТзОВ «МТГС» Володимиром Крикуном, оскільки саме до нього накопичилося найбільше запитань. Розуміючи важливість діалогу, ініціатор проведення зборів Сергій Сидорук досить тривалий час узгоджував з очільником товариства дату зустрічі з шачанами. Утім, Володимир Крикун до Шацька не приїхав, зателефонувавши в держадміністрацію за півгодини до початку зборів. Не прибув і представник прокуратури.
Попри форс-мажор, збори таки відбулися, на них весь удар взяв на себе комерційний директор ПАТ «Волиньобленерго» Дмитро Іванов. Хоча Дмитро Олександрович стверджував, що не може коментувати відносин між приватним товариством і забудовниками, утім, саме він дещо прояснив ситуацію.
-ТзОВ «МТГС» заборгувало нам 34 тисячі гривень (без врахувань санкцій) - це приблизно тримісячне споживання електроенергії. Ми попереджували про відімкнення світла, проте реакції не було, і ПАТ вимушене було відрізати від електропостачання жителів кварталу. І хоча через три дні після розмови керівництва «Волиньобленерго» з Володимиром Крикуном були внесені всі платежі, і світло людям ввімкнули, я не виключаю повторення ситуації з відімкненням у майбутньому, - відзначив Дмитро Іванов.
Шачани поцікавилися у фахівця з енергетики, чи можна розірвати договір між товариством «МТГС» і «Волиньобленерго». І почули у відповідь, що не можна, оскільки підприємець вклав кошти у будівництво енергооб’єктів, експлуатує їх та забезпечує електроенергією споживачів, не порушуючи закону. А в односторонньому порядку договір розірвати неможливо. Не викликає сумнівів і договір суперфіцію, укладений 2009-го між Шацькою селищною радою і ТзОВ «МТГС» на 49 років. «Він абсолютно правильно складений і не суперечить чинному законодавству», - наголосив Дмитро Олександрович.
На зборах з’ясувалося, що укладенню договору передувало рішення Шацької селищної ради № 24/3 від 14.05.2009 року «Про електрифікацію нового житлового масиву в смт Шацьк, урочище Дуга», яким директор ТзОВ «МТГС» Володимир Крикун був уповноважений на виконання будь-яких дій від імені Шацької селищної ради, пов’язаних із будівництвом, експлуатацією енергооб’єктів для забезпечення електроенергією споживачів. Відповідно технічні умови, які ще до укладення договору «Волиньобленерго» підготувало на заяву Шацької селищної ради, були переадресовані на ТзОВ «МТГС».
Присутній на зібранні депутат Шацької районної ради Андрій Лисий відзначив, що жоден мешканець житлового кварталу не має на руках ні технічних умов, ні договору про постачання електричної енергії, що вже суперечить закону. Також людям щомісяця нараховуються втрати, які в грошовому еквіваленті перевищують суму напалених кіловат.
-Якщо приватний постачальник продає електроенергію споживачам за тією ж ціною, що й купує у «Волиньобленерго», по 99 копійок, то виходить, що прибуток йому приносить саме графа «Втрати». Яким чином він їх нараховує і на основі якого документу? – Андрій Лисий задав питання представнику з області, проте відповіді на нього не отримав.
Зі слів Дмитра Іванова, «Волиньобленерго» співпрацює на теренах області з багатьма приватними постачальниками електроенергії, проте так «штормить» лише в Шацьку:
-Однозначно, Володимир Крикун повинен зустрітися з людьми і переглянути методи роботи товариства зі споживачами, зокрема питання укладення договорів, збору коштів, виставлення рахунків, розшифрування сум у квитанціях тощо, - Дмитро Олександрович вказав на один із шляхів вирішення проблеми.
Іншим варіантом, зі слів Сергія Сидорука, має зайнятися Шацька селищна рада, адже саме вона делегувала повноваження приватному товариству, тепер має право вимагати від нього звіт про виконання. Якщо ж Володимир Крикун відмовиться йти на контакт і працювати по закону, лишиться єдиний вихід – суд.
Також на зборах обговорили іншу проблему, яка стосується підключення до електромережі нових абонентів. Зі слів першого заступника голови Шацької райдержадміністрації, приватне товариство відмовляється з причини економічної невигідності підключати до електромережі забудовників, які побудувалися на території, віддаленій від тих трьох ліній, де вже є світло. Як розказують люди, Крикун вимагає від них за підключення 118 тисяч гривень. Шачани, здебільшого молоді сім’ї, таких грошей не мають, натомість хочуть відмовитися від послуг ТзОВ «МТГС». З’ясувалося, що це можливо, хоч і складно. Потрібно пройти процедури створення мешканцями громадського об’єднання, перегляду умов договору суперфіцію, розподілу масиву або виокремлення його частини, вилучення її з проекту тощо.
Мешканці готові до такого кроку, інакше їм прийдеться чекати на світло в своїх домівках довгих 49 років.
Учасники зборів написали на ім’я Шацького селищного голови заяву про свої наміри, надіючись на підтримку і допомогу.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром
Коментарі