Вересень радує рясним врожаєм малини

30 Вересня 2016, 16:00
2280

Шачанка Елеонора збирає у вересні щедрі врожаї пізньої малини. Ягоди такої малини крупні, солодкі, а головне - без черв'яків.

Зізнається, ще декілька років тому і подумати не могла про те, що кущі малини можуть радувати врожаями два-три рази на рік. Декілька пагонів так званого ремонтантного сорту малини вона посадила на своїй присадибній ділянці навесні. Влітку кущі розрослися і стали плодоносити. А восени, набравшись сили, приємно здивували господиню і її діток. Адже вітамінна малинка в таку пору є особливим делікатесом.

Взагалі, вирощування малини - одне з найулюбленіших занять для садівників. За що вони люблять малину (крім смачних ягід, звичайно), так це за те, що вона не вимагає особливої уваги, - пише Укрбізнес ub.ua

Посадка саджанців

Малина любить багато вологи і сонця. Тому для малини потрібно вибрати правильну ділянку. Саджанці вирощують на нейтральних і слабокислих грунтах. Найкращим часом для посадки є осінь. Місце для висаджування рослин готують заздалегідь. Викопують яму або траншею (при посадці малинового ряду) шириною і глибиною близько п'ятдесяти сантиметрів. Яму або траншею заповнюють перепрілим гноєм, попелом, суперфосфатом, калійним добривом. У посушливу пору кущі часто поливають, а також мульчують. Для мульчі підходять торф, перегній, соснова хвоя, солома, подрібнена кора.

Обрізка рослин

Ранньою весною сильні здорові паростки вкорочують на 10-12см. На цих гілках буде зосереджена основна частина врожаю. Молоді пагони, які виростають протягом усього літа, видаляють, тому що вони споживають багато поживних речовин. Восени, після збору врожаю, обрізають пагони, які вже не будуть плодоносити. Обрізка — важливий етап вирощування малини, оскільки вона в два рази збільшує врожайність чагарника. Малина цвіте і плодоносить до настання заморозків.

Встановлення шпалер

Ще одним важливим моментом у вирощуванні малини є встановлення шпалер. Щоб тонкі стебла кущів не згиналися під вагою ягід, і врожай було зручно збирати, встановлюють шпалери. З двох сторін ряду малини ставлять стовпці з перекладинами, а уздовж ряду натягують дріт. Кожен саджанець або підв'язують до дроту, або дріт натягують таким чином, щоб саджанці виявилися всередині неї. Таким чином рослини фіксують, гілки ростуть тільки у висоту, урожай легко збирати.

Підживлення малини

Кущі малини регулярно підживлюють. Краще використовувати органічні добрива — настій пташиного посліду, суміш настою гною і рідкого добрива з трави. Для профілактики хвороб малини і ураження комахами-шкідниками, рослину обприскують спеціальними препаратами.

Бажаємо успіхів у вирощуванні солодкої і вітамінної ягоди!

 

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром