Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ветеринари району обстежують господарства, в яких утримуються свині

21:00 16.09.2016
367

Африканська чума свиней (АЧС) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Викликається ДНК-вірусом, що належить до родини Iridoviridae. Вірусоносійство продовжується 2 роки і більше. Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби, не існує. Все поголів'я свиней у господарствах, куди проникає вірус, гине. Люди на африканську чуму свиней не хворіють.

Про це інформує Шацька районна лікарня ветеринарної медицини.

Вірус надзвичайно стійкий до високої температури і може жити місяцями в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м'ясі. Вірус стійкий до висушування, заморожування та гниття. За кімнатної температури вірус зберігається протягом 18 місяців, а інфекційну активність у холодильнику зберігає від 6 до 10 років. Під дією прямих сонячних променів вірус гине через 12 годин.

Свині заражаються через тісний контакт з хворими або інфікованими тваринами. Хвороба передається не тільки за цих умов, а й поширюється через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому перевозять хворих тварин. Комахи, хижі птахи і звірі, собаки можуть бути переносниками вірусу. В разі забою хворих тварин м'ясопродукти є фактором поширення хвороби. Захворювання протікає блискавично, гостро, підгостро і хронічно.

Блискавична форма характерна різким підвищенням температури тіла до 40,5-42,5°С. Інколи відмічається кашель, втрата апетиту, спрага. Через 1-2 дні температура знижується, настає параліч задніх кінцівок, тварина гине.

Гостра форма захворювання характеризується підвищенням температури протягом усього періоду хвороби і лише за декілька годин до загибелі знижується до 37-35°С. Шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п'ятачка, на підгрудді, вентральній стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з'являються скрізь. Загибель настає через 4-10 діб.

Підгостра форма захворювання вважається такою, якщо хвороба триває 3-4 тижні. У тварин спостерігається виснаження, набряки суглобів і некрози шкіри. Такі тварини стають носіями збудника цього захворювання.

Хронічна форма - втрата маси, періодичне підвищення температури тіла, артрит, збільшення суглобів, респіраторні ознаки, пригнічення. Тварина може хворіти декілька місяців, а потім гине.

Лікування хворих тварин заборонено.

Профілактика здійснюється шляхом суворого дотримання ветеринарно-санітарних вимог, безвигульного утримання свиней, проведення дезінфекції, боротьби з комахами тощо.

Для запобігання зараженню свиней на африканську чуму обов'язковим є суворе дотримання ветеринарно-санітарних (гігієнічних) вимог. Необхідно максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, що перебувають у вільному, неконтрольованому утриманні (собаки, коти тощо).

За наявності ознак захворювання свійських свиней або виявленні трупів диких кабанів негайно повідомляйте в Шацьку державну лікарню ветеринарної медицини: 20-2-52, 20-5-15.

Шацький район віднесено до зони спостереження, зокрема Піщанську, Ростанську, Пулемецьку сільські ради. Проводяться подвірні обходи в зоні захисту з метою виявлення хворих тварин, роз’яснювальна робота серед населення.

Спеціалістами державної установи ветеринарної медицини району протягом 2016 року обстежено 1 269 дворів, в них 1 575 голів свиней, вакциновано проти КЧС 1 425 голів свиней. Протягом 2016 року відстріляно 4 диких кабани, від яких відібрано проби для дослідження на АЧС, результати дослідження - негативні.

;
Загрузка...
Коментарі
18 серпня
Сьогодні
Вчора
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин