Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шацькі лісівники просять не палити вогню біля лісу

19:00 04.03.2019
889

Протягом перших днів березня місяця працівникам державної лісової охорони ДП «Шацьке УДЛГ» вже п’ять разів доводилось виїжджати на гасіння пожеж на пасовищах та сільгоспугіддях, які частково примикають до лісових масивів, щоб не допустити вогню до лісу. У всіх випадках вогонь вдалося зупинити вчасно та запобігти виникненню лісових пожеж.

У зв’язку з цим лісівники нагадують громадянам, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

1. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).
2. Розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).
3. Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.
4. Відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
5. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки..
6. Залишати у не передбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо.
7. Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.
8. Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
9. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
10. Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
11. Розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м - мішаного, 20 м - листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення .

12. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи УДСНС, місцеві органи влади.
Нагадуємо, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну відповідальність згідно зі ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ в разі спричинення тяжких наслідків.

ДП «Шацьке УДЛГ» переконливо просить усіх громадян бути дуже обережними в поводженні з вогнем при роботі і відпочинку в лісі.

Ярослав КРОПИВНИК, інженер ОЗЛ ДП «Шацьке УДЛГ»

Загрузка...
Коментарі
22 квітня
Сьогодні
Вчора
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин