Громада села Голядин попрощалася з Московським патріархатом

03 Березня 2019, 22:12
9445

Парафіяни Свято-Георгіївського храму села Голядин вирішили приєднатися до Православної церкви України.

Таке рішення вони ухвалили за результатами зборів, які відбулися в неділю, 3 березня, після богослужіння. На зборах, окрім представників громади, були присутні настоятель храму протоієрей Олександр Свиновей, священики Шацького благочиння УПЦ (МП); священики Шацького деканату ПЦУ Михайло Цвинкилевич і Роман Скірак; отець Ігор Бігун, заступник секретаря Володимир-Волинської єпархії ПЦУ, капелан 14-ї бригади, та Олександр Ключук, в.о. Грабівського сільського голови.

Учасники обрали голову та секретаря зборів, проголосували за порядок денний, другим питанням якого був вихід релігійної громади з підпорядкування Московського патріархату. Священики Шацького благочиння УПЦ (МП) говорили про нелегітимність зборів і незаконність волевиявлення представників громади, намагаючись людей переконати не переходити до ПЦУ.

Втім, напередодні 90% жителів села поставили свої підписи за перехід до Православної церкви України. Одна з парафіянок принесла на збори 100-літній молитовник, у якому всі молитви написані українською мовою. В капличці, побудованій в 1924 році на місці сучасного Свято-Георгіївського храму, до 1945-го богослужіння відбувалися саме українською мовою.

До будівництва ж нової церкви причетні всі жителі села Голядин, які вкладали в неї кошти, сили, працю, і сьогодні, відповідно до нового закону, дорослі громадяни, починаючи з 18-річного віку, мають право голосу на зборах.

За результатами голосування 42 особи висловилися за приєднання до ПЦУ, 19 –проти . Настоятель храму відмовився переходити разом з громадою.

В Шацькому районі це вже третя релігійна громада, яка приєдналася до ПЦУ.

Нагадаємо, 18 січня парафіяни храму святого великомученика Димитрія Солунського села Положево УПЦ (МП) оголосили про перехід до Православної церкви України, а наступного дня там відбулося перше богослужіння з участю священиків ПЦУ.

3 лютого за перехід до ПЦУ висловилися на зборах громада і настоятель Свято-Варварівського храму села Острів'я.

9

14

6

4

5

16

8

 

 

Коментарі
04 Березня 2019, 00:38
У молитвослові є навіть молитва за Україну!!! Господи, бережи нашу державу-страдницю, пошли їй мир і процвітання.
04 Березня 2019, 01:06
Молодці. Так тримати, це хороше продовження на нашій Шаччині. Дасть БОГ так буде по всій УКРАЇНІ.
04 Березня 2019, 01:07
МОЛОДЦІ!!!
04 Березня 2019, 10:01
Дружні, організовані люди, справжня українська ГРОМАДА. Не те що байдужі до всього шачани..
04 Березня 2019, 10:39
В ГОЛЯДИНІ відразу по дешевшають продукти і товари першої необхідносьті люди вірте в Бога він один
04 Березня 2019, 10:47
Хай БОГ береже Вас мудрі люди .
04 Березня 2019, 10:49
Попа не прогодують
04 Березня 2019, 11:05
Розумна і дружна громада.
04 Березня 2019, 11:59
Ви статтю читали? Чи тупо по темнику пишете щоб начальству догодити? 42 проти 19 це однозначно не дружні. Це ж РОЗКОЛ!
04 Березня 2019, 12:45
Мені цікаво хто там буде служити? Скірак все не захватить( і бізнес, і капелан, і капличка). А розкольницьких священників не так вже й багато. Скоро будете просити повернути УПЦ. ( А може Голядинець буде служити?)
04 Березня 2019, 13:09
Немає ніякого МП в документах, але є СЦУ, яка підпорядкована Стамбулу, бо Константинополя немає вже 500 років
04 Березня 2019, 14:23
А мое нам в московії відкрити церкву київського патріархату??
04 Березня 2019, 16:26
Не знаю що таке Московія, але в РФ є українська церква КП. Ти може вмієш гугль включити, якщо мізки <br/>висохли
04 Березня 2019, 16:39
Не тупи. В РФ є українська церква КП
04 Березня 2019, 16:51
Ольга буде в районі головою, а порохоботизаплатять. Всі
04 Березня 2019, 17:10
Наривається на статтю про розполювання ворожнечі
04 Березня 2019, 18:38
Ви пишете: &quot;В Шацькому районі це вже третя релігійна громада, яка приєдналася до ПЦУ&quot;, а ви поцікавилися чи проводяться служби і хто їх проводить в двох попередніх парафіях: Положево і Острів'я. Ці приєднання потрібні тільки для влади і для кількості. Якби районна і сільська влада не втручалася в цей процес, нічого не відбувалося. І чомусь у статті про Острів’я ви відключили коментарі, не хочете щоб люди писали правду, як там на справді відбувся перехід і чи відбувся він насправді.
04 Березня 2019, 18:57
Собаки гавкають, а караван іде...<br/>Голядинці, не бійтеся п'ятої колони, це вони від безсилля і власної безпорадності так гніваються. Все в вас буде добре. І церква, і настоятель буде, і мир запанує. Ви ж одна громада, одна сім'я, самі розберетеся в своєму домі. Бач скільки порадників московських понаїхало. Бояться. Але процес пішов і його не зупинити.
04 Березня 2019, 20:29
Процес то вже пішов але ті що були друзями стають ворогами Зараз почнеться піст а люди будуть в гніві один на одного
05 Березня 2019, 01:19
МОЛОДЦІ !!!!
05 Березня 2019, 10:18
Чого ми всі вчепились до тої москви. Нам треба своя церква. Молитись за себе за свій народ. А не 5раз за службу молитись за кирила який підтримує тільки росію. Жодного разу не запропонував бути миротворцем ні у звільненні полонених ні в якихось переговорах щоб закінчилась скоріш війна. То не церква то орган КГБ росії
05 Березня 2019, 10:44
Велике дякую людині, яка зберегла цей столітній молитовник! Москва забороняла українську мову в церквах, називала її непридатною для богослужінь, &quot;уличной, базарной&quot;. Але не знищила, наша мова зараз звучить у церквах, після служби співають легендарний твір &quot;Боже, Великий, Єдиний, нам Ураїну храни&quot;, який є у цьому древньому молитовнику. Є велика потреба у цій молитві, бо над українською мовою, церквою і самою державою і досі стоїть велика московська загроза.
05 Березня 2019, 21:51
Господи, Спасителю наш предобрий! Ти по правиці Отця сидиш у славі<br/>несказанній, глянь же з висот лагідним оком на Церкву, на народ Твій!<br/>Бо ж Твої ми, Владико, і просимо молитвами Пречистої Твоєї Матері,<br/>благаннями всіх святих українського народу дай нам єдності, дай любові і<br/>духа розуму, навчи прощати, щоб ми завжди і всюди разом єдинодушно прославляли пресвяте ім'я Твоє Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
11 Березня 2019, 19:38
Куди переходити? Епіфаній говорить про спільне служіння в храмі св. Софії (у центрі православя) з греко—католиками. Філарет —проти. До чого це все іде
13 Березня 2019, 21:03
Подивіться на тих московських п..дарів як вони сміються з людей,тому що вони рахують себе богами
13 Березня 2019, 22:49
Греко-католицька церква за канонами має несуттєву відмінність від православної, тому що греко-католицька церква виникла на базі української на землях Західної України. Віряни не хотіли підпорядковуватись москві, бо хотіли зберегти не тільки українську церкву, а й мову. У тогочасних умовах це було можливим тільки у підпіллі. Тому греко-католицька церква була і зараз залишається під юрисдикцією Риму, а її потужна громадянська й загалом проукраїнська позиція у часи найбільших лихоліть відома всьому світу. Так що нічого страшного в пропозиції Епіфанія нема. Богослужіння у греко-католицькій церкві таке саме, як і в православній. Єдина відмінність-особливе пошанування Богоматері і скромні інтер'єри церков. Почитайте в Інтернеті або спеціальну літературу на цю тему - і побачите, що Епіфаній не пропонує нічого протизаконного.
16 Березня 2019, 23:52
Свт. Іоан Златоуст<br/>«Робити розділення в Церкві не менше зло, як і впадати в єресі... гріх розколу не змивається навіть мученицькою кров'ю. (Тлумачення на послання до Ефесян)»<br/><br/>Митрополит Онуфрій:<br/>«Церква «моя» не буває. Вона створена Самим Господом і є Його Тілом. Христос – Глава Церкви, а ми – всього лише її частини. Жодна людина не може замінити Бога. Тому нам усім треба запам’ятати просту істину: до Церкви можна увійти, з неї можна вийти, але створити – неможливо, інакше це вже буде інша церква, не Христова. Якщо хтось хоче жити добре і отримати Боже благословення, то треба Церкву не розривати, а самому приліпитися до Церкви через гарячу віру й благочестиве життя».
19 Березня 2019, 01:06
Все правильно , але саме РПЦ чинить розділення в церкві:<br/>1. цілковито ігнорує Вселенський собор на о.Крит ( певно гаряча віра і благочестиве життя стає на перешкоді спілкуванню зі своїми співбратами?); <br/>2. підтримує імперську політику Путіна (а як же жодна людина не може замінити Бога?) ;<br/>3. перешкоджає процесу церковного об,єднання в Україні ( от вам і треба Церкву не розривати);<br/>4. розриває молитовне єднання з Констатинопольською церквою ( це жі є те розділення про яке сказано вище);<br/>5. є тормозом розвитку національних богослужбових традицій на території своєї юрисдикції ( про це нема що говорити ,адже більше нікого не існує только одін русскій народ;<br/>Церква створена Самим Господом і є Його Тілом ,тобто вона віддзеркалює собою Його любов. А, що робити з цим всім?