Через браконьєрів, які виловлюють цінну кладофору, Світязь може стати болотом. ВІДЕО

25 Лютого 2019, 12:30
Кладофора. яку виловили браконьєри на Світязі 9764
Кладофора. яку виловили браконьєри на Світязі

Зі Світязя браконьєри виловлюють рідкісні водорості, які служать природнім фільтром та збагачують воду киснем.

Кладофори схожі на маленькі зелені кульки, які лежать на дні озера, та влітку їх часто можуть бачити туристи на узбережжі, – інформують Факти.

І якщо для них це краса, то для місцевих жителів – заробіток. Адже свій незаконний вилов ті продають, і зрештою вони потрапляють до Європи. Працівники Шацького національного парку майже щоночі ходять у рейди, аби ловити спритників.

Саме завдяки цим водоростям найглибше озеро України Світязь здатне очиститись за рік після великої кількості туристів влітку, кажуть науковці.

В Україні кладофору можна зустріти лише на кількох озерах, одне з яких – Світязь. Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків, та навіть цілих озер.

Ціна залежить від розміру кульки: від 6 до 60 грн. за одну. Та екологи і науковці застерігають – виловлювати її з води протизаконно, хоча й штраф за це мізерний, до 400 грн., а головне – це неабияка шкода природі. Без цих маленьких фільтрів Світязь може перетвориться на звичайне болото.

Коментарі
25 Лютого 2019, 19:51
<p>Х...й на нього. Всеодно це місцеві браконьєри. Місцеві сітки ставлять і ці водорості виловлюють. Нехай стане болотом тоді може одумаються, самі собі хуже роблять.</p>
25 Лютого 2019, 21:26
Тож так хати ставлять на крутих тачках їздять людей за людей не рахують. Бог дав гарний краєвид, а люди не вміють його оберегти Гріх.
25 Лютого 2019, 22:45
Майже кожну ніч в рейди? Та не смішіть. Чого ж тоді ще досі нікого не покарали? Людей, які займаються кладофорою можна порахувати на пальцях двох рук. Причому ці поізвища всі знають. Було б бажання, прикрити це все можна
25 Лютого 2019, 23:01
І все одно будуть плакати що немає грошей за що жити,хоча мають доволи непоганно
25 Лютого 2019, 23:26
Як Ви знаєте то чого не звернетесь до правоохоронних органів? І скажіть їм за тих осіб,що роблять таке.. а з приводу покарання то уже 5 осіб притягнуто до відповідальності.
25 Лютого 2019, 23:35
Не смішіть?! Ти смішний.парк реально за стільки років бездіяльності тільки почав працювати! І то видно! Молодці парковці так тримати!
26 Лютого 2019, 11:24
зависть у вас у всіх бере того зілля на всіх хватить що тяжко ніч не поспати і самим заробити трохи грошей на рівному місці ??? тільки вмієте обсирати чужий труд ....
26 Лютого 2019, 13:02
Так тобі ж ясно сказано шо вилов кладофори шкодить для озера, шо тут ше неясно. <br/>Не поспи ніч в Польщі і заробиш тоже гроші . А ви від маминої цицьки відстати не можете. Дальше района і не висовувалися . Позорище.
27 Лютого 2019, 20:23
Кажете запрацював парк,не тіште себе ілюзіями,на Світязі щоденно браконьєри виставляють тисячі щуколовок,під лід запускають десятки кілометрів сіток,а ви пані директорка намазали губи і розказуєте який пляжі і яка гарна набережна ГАНЬБА.Не має директора хоч ви хлопці займіться
28 Лютого 2019, 13:19
Підтримую Володимир.Надія на порядних інспекторів
28 Лютого 2019, 23:00
порядних іспекторів за 200 уе не буде ніколи смисла не має бути чесним бо з голоду вмреш ))))))
23 Березня 2019, 21:33
Ну, янтарь вы выкопаете, водоросли выловите - дальше что?! Такое впечатление, что вас всех туда заселили нарочно, чтоб край угробить. Как дальше будете жить, дебилы?!