Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шацьк: працівникам культури розповіли про патріотичне виховання молоді

10:45 07.02.2019
881

У Шацькому районному будинку культури відбувся районний семінар-практикум «Використання різноманітних форм і методів культурно-просвітницької роботи у національно-патріотичному вихованні в клубних закладах району».

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.

Патріотизм – одне з найбільш глибоких людських почуттів. Як правило, це поняття розуміють як відданість і любов до Батьківщини, до свого народу, гордість за їхнє минуле й сьогодення, готовність до її захисту. Це почуття є одним із найважливіших духовних надбань особистості.

Зважаючи на останні події в державі, вагомим стало виховання у молоді почуття патріотизму. Цій темі і був присвячений семінар-практикум.


Розпочала семінар-практикум провідний методист Шацького РБК Вікторія Ягодинець, яка розповіла про сутність національно-патріотичного виховання, його мету та завдання. Наголосила на першочергових завданнях щодо формування у дітей та молоді почуття гордості та поваги до української історії, традицій, культури, держави в цілому.

Детальніше з використання різноманітних форм і методів культурно-просвітницької роботи у національно-патріотичному вихованні в клубних установах району, напрямками та принципами роботи ознайомили методисти Яна Шумчук, Світлана Постернак, керівник колективу Максим Веремчук.

Окрім того, методист Марія Шпак ознайомила присутніх з масовими формами культурно-дозвіллєвої діяльності з патріотичного виховання, методичними рекомендаціями та роздала план заходів на цю тематику. На допомогу клубним працівникам району були роздані репертуарні матеріали патріотичної тематики, зразки анкет для проведення анкетування.

Для учасників семінару-практикуму запропонували сценарії за різними напрямками патріотичного виховання – літературно-музичні композиції, відзначення основних державних свят, тематичних вечорів, вечорів-пам’яті, реквіємів, п’єси, конкурсно-ігрові програми, години спілкування, інтелектуальні ігри, подорожі у місто прав дитини та інші.

Розповідали про ідейно-тематичне спрямування творів, вказали на матеріали, які доцільно використати у написанні сценаріїв та проведенні масових заходів на патріотичну тематику. Звернули увагу на базу даних україномовної музики, яку використовують на дискотехах та вечорах відпочинку, для підвищення патріотизму та любові до своєї нації.

Учасники семінару-практикуму мали можливість насолодитися невеличким виступом ансамблю «Мелодія» Шацького РБК ( керівник Ірина Мокрушенко) на тему патріотизму.

Завершився семінар-практикум виступом директорки РБК Валентини Ханзерук, яка дала методичні рекомендації щодо виконання комплексних програм, законодавчих актів по патріотичному вихованню. Ознайомила присутніх з основними особливостями написання сценарію заходу героїко-патріотичного напрямку та запропонувала впровадження інноваційних форм роботи в закладах культури району.

Керівники закладів культури поділилися досвідом роботи з проведення заходів на патріотичну тематику, щодо вшанування воїнів АТО, акцентували увагу на культурно-мистецьких заходах для дітей та молоді.

Валентина ХАНЗЕРУК, директорка Шацького РБК

Загрузка...
Коментарі
16 червня
Вчора
14.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
11.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин