Шацькі веслувальники завоювали на змаганнях 10 медалей

22 Серпня 2016, 11:00
1869

19-20 серпня на базі Шацької дитячо-юнацької спортивної школи, що на озері Велике Чорне, відбулися міжнародні змагання з веслування на байдарках і каное. В ювілейному ХХХ Всеукраїнському меморіалі пам’яті чемпіонки України Галини Зуб взяли участь команди  Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Волинської областей України, а також міст Бреста і Пінська Республіки Білорусь – всього до 200 учасників.

Галина Зуб – майстер спорту Радянського Союзу, неодноразова призерка Спартакіади України, Спартакіади народів СРСР, переможниця інших важливих республіканських та міжнародних стартів. Її тричі обирали найкращою спортсменкою Волині. 27 вересня 1983 року на навчально-тренувальному зборі у Новомосковську Дніпропетровської області її життя трагічно обірвалося. Відтоді змагання з веслування проводяться в Шацьку щорічно - у пам’ять про славну землячку.

Змагання урочисто відкрили представники влади району та області. Завітали на свято спорту брат Галини Зуб Василь і сестра Любов, місцеві депутати, колишні веслувальники, постійні спонсори заходу. Шацький селищний голова подарував юним веслувальникам селища два човни – вони обійшлися бюджету в 27 тисяч гривень.

Дводенні азартні перегони принесли в скарбничку команд веслувальників десятки нагород. 10 медалей і кубків дісталися господарям змагань – шачанам.

2 місце в каное-одиночці завоювала на двох дистанціях (200 і 1000 м) Вікторія Терета, 3 місце в каное-одиночці на двох дистанціях (200 і 2000 м) виборов Богдан Лопухович, 3 місце в каное-одиночці на дистанціях 200 і 500 м зайняла Ольга Шапран. Другою в байдарці-одиночці на дистанції 1000 м і третьою на 200 м була Софія Цюп’ях. 2 і 3 місця відповідно на дистанціях 200 м і 1000 м зайняв у байдарці-одиночці Олександр Литвинчук.

Як свого часу відзначила сестра Галини Зуб – майстер спорту з веслування, відомий на Волині тренер Любов Клімова, на озері Велике Чорне дуже важка вода, проте саме вона гартує місцевих чемпіонів України і Європи, якими пишається Шацька спортивна школа.