Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Верховній Раді розробили правила переходу громад в Православну церкву України

19:00 17.01.2019
1514

Верховна Рада ухвалила закон про перехід церков УПЦ МП до Православної церкви України. Очікується, що після ухвалення нового закону сотні парафій РПЦ в Україні стануть частиною ПЦУ.

За законопроект проголосували 229 парламентарів, – пише «Українська правда».

Проти виступили представники фракції «Опозиційного блоку».

Під час голосування голова опозиційної фракції Вадим Новинський підбіг до спікера Ради Андрія Парубія з вимогою зняти проект з розгляду. У відповідь Парубій кричав йому: «Відійди від мене, нечисть».

У тексті закону зазначається, що релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.

Читайте також: Тиждень по Томосу: які настрої у волинського духовенства і чому

Зазначається, що членство у релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади.

«Релігійна громада на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням)», – йдеться у порівняльній таблиці.

Повідомляється, що держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту (положення) та/або внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади.

«Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами», – вказується у законі.

Передбачається, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення).

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.

Також повідомляється, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад, крім випадків, передбачених законом.

Крім того, у законопроекті наголошується, що частина громади, яка не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем).

Законом забороняється вчиняти будь-які дії щодо відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об’єднанням до завершення процедури зміни такої підлеглості.

Після успішного голосування спікер парламенту привітав усіх з «важливим історичним рішенням для української церкви і української держави».

Загрузка...
Коментарі

Турецький лєпрєкон Вафлєй

20:37 17.01.2019

Я заберу все золото!

Ура!

21:57 17.01.2019

Ура!

Опозиційному блоку

01:05 18.01.2019

Опозиційний блок у позицію /НА ПАЛЮ/

шачан

12:33 18.01.2019

Святем духом ситий не будеш хоч криче ура хоч саде на палю а от нечистю обізвуть кращого нема чого чекати

ігор

15:42 18.01.2019

от в мене одне питання для усіх присутніх чому верховна рада призидент взагалі вся влада займається прийняттям законів та томасу для церкви наскільки я знаю церква звільнена від податків тому слуги народу не є слугами церковними. шановні друзі вам за це не платять займайтесь краще питаннями за ті які ми вам платимо...

3

01:14 19.01.2019

чому серед цих дебілів не має хоча б більшої половини нормальних адекватних парламентарів

21 квітня
Сьогодні
Вчора
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин