Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Делегацію шачан очолив голова Шацької РДА Василь Голядинець
Делегацію шачан очолив голова Шацької РДА Василь Голядинець

Шачани стали свідками історичної події – створення Української Помісної Православної Церкви

15:10 16.12.2018
1742

Тисячі людей зібралися в суботу, 15 грудня, у Києві на площі перед собором Святої Софії, де відбувся Об’єднавчий Собор Української православної церкви. Шачани на чолі з головою Шацької райдержадміністрації Василем Голядинцем також долучилися до історичної події в українській історії.

На Софіївську площу прибув Президент України Петро Порошенко, який подякував Вселенському Патріарху Варфоломію, учасникам Всеукраїнського Православного Об’єднавчого Собору та всім вірянам, які зібралися на площі перед Софійським Собором, за підтримку створення української автокефальної православної церкви, – інформують у прес-службі Волинської облдержадміністрації.

«Ще раз дякую усім, хто вірив у те, що це можливо, і усім, хто за це боровся, усім, хто не побоявся. Усім, хто відкинув власні амбіції для того, щоб цей день відбувся і церква була створена. Нас об’єднує розуміння, що нині вирішується велике державотворче питання. І я хочу сказати тим, хто зібрався: ви безпосередні учасники становлення української незалежної церкви. Це ви, які сьогодні прийшли на площу, які є в Храмі Святої Софії, творите українську історію, прямо тут і прямо зараз», - наголосив Глава держави.

За його словами, саме учасники цієї події понесуть по Україні добру звістку про утворення автокефальної Української православної церкви.

Отож, Об'єднавчий собор обрав головою Єдиної помісної церкви України єпископа УПЦ КП Епіфанія. До слова, всього у соборі брали участь 190 осіб. Найбільше делегатів було від УПЦ Київського патріархату: 42 архієреї, кожен із одним священиком і одним мирянином, тобто 126 осіб разом. Від Московського патріархату прийшло 30 осіб, а від Української автокефальної православної церкви - 36.

Читайте також: Відомо, хто очолив єдину помісну українську церкву

Відтак, Петро Порошенко представив новообраного предстоятеля Української Помісної Православної Церкви Митрополита Київського та всієї України Епіфанія та повідомив, що на початку січня 2019 року у Стамбулі новообраний Предстоятель отримає Томос від Вселенського Патріарха Варфоломія.

Фото Олени ГУЖ

Загрузка...
Коментарі

Алекс

17:42 16.12.2018

Оооооо то то вже запахло .. порушенням прав людини.. якщо я не помиляюсь то Конституцію України , а саме ст. 35 ще ніхто не переписав та не вніс туди правки.. якщо її уважно прочитати, то вона не сходиться з тим що відбувається насправді.. а її Гарант Президент не стоїть на захисті((
Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.

Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.

Dо раба алекса

18:04 16.12.2018

Успокойся раб московський!

Фома

19:24 16.12.2018

Від УПЦ було тільки два єпископи, тобто усього 6 людей а не 30.

Увага! Конкурс на кращу назву нової церкви

19:56 16.12.2018

Народ має право вибирати назву
Наші варіанти:
ЦПХ - Церква правильних християн.
ПТУ - Православно турецька унія
ЦРУ - Церква реальних українців

За правду

20:56 17.12.2018

Щиро вірю і надіюсь що після присутності їх в Києві стане нам свім краще жити.

21 січня
Сьогодні
Вчора
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин