13 листопада в Шацьку: народне свято рибалок

13 Листопада 2018, 09:25
1786

Цитата дня: «Троянда – як кохання, може завдати болю, якщо не вмієш її узяти». Ліна Костенко.

Цей день в історії: 

1708 – Російська армія під проводом Олександра Меншикова розгромила Батурин – гетьманську столицю. Під час захвату було винищено всіх мешканців міста.

1851 – Почата роботу залізниця з Миколаєва та до нього.

1918 – Указом Скоропадського було звільнено Симона Петлюру, що перебував в ув'язненні. Відразу після звільнення Симон Петлюра поїхав до Білої церкви з метою… організувати повстання проти діючого уряду.

1918 – Був розірваний Берестейський мир, причому в односторонньому порядку. Ініціатором розриву стала Радянська Росія.

1943 – Початок Київської оборонної операції військ першого Українського фронту. Завдяки успішному ходу операції, Київ не став жертвою нацистів удруге.

1945 – Франція отримала голову Тимчасового уряду. Ним став Шарль де Голль – культова особистість у житті країни.

1971 – Вперше було виведено на орбіту Марса штучний супутник під назвою «Марінер-9». Супутник був виготовлений та запущений з космодромів США.

1980 – В пресі з’явились перші фотознімки планети Сатурн великим планом. Планета була сфотографована американським шат тлом «Вояджер-1»

Народились: 

1858 – видатний хімік Михайло Коновалов. Викладав в Київському політехнічному інституті, мав звання професора. Два роки працював на посаді ректора інституту. Відомий світу завдяки досліджень з нітрування насичених вуглеводнів.

1869 – Олександр Черняхівський, видатний лікар та дослідник проблем гістології. З 1918 року був професором Київського університету. Також займався громадськими проблемами, приймав активну участь в суспільному житті України.

1887 – Микола Вавилов, видатний вчений-генетик, академік АН СPСР і АН УPСР. Став відомим завдяки ідентифікації центрів походження культурних рослин. Основним напрямом його досліджень було вивчення злакових культур і їх вдосконалення.

1889 – Павло Михайлович Губенко, український письменник, що відомий світу під псевдонімом Остап Вишня. За своє творче життя він написав більше 150 книг з гуморесками, сатиричними повістями та фейлетонами. 

1943 – Мустафа Джемілєв, керівник та один з основних духовних лідерів кримських татар. З моменту незалежності України працює на посаді Меджлісу кримськотатарського народу.

Іменини: Артем, Василь, Герман, Дем'ян, Микола, Роман, Степан (Стефан), Федір.

Про це Район.Шацьк писав рік тому:

Піща: лісники вирощують диких свиней і випускають їх у ліс

Навіть похмурого дня пізньої осені можна віднайти позитивні емоції. Саме таким об'єктом для журналістів став розплідник диких кабанів і качок у Піщанському лісництві Шацького учбово-дослідного лісового господарства.

Погода 

У Шацьку хмарна погода буде триматися до самого вечора. Без опадів. Температура +5 +9.

Народний прогноз погоди

13 листопада вшановується пам’ять апостолів від 70-ти: Стахія, Амплія, Урвана, Наркиса, Апелія і Аристовула. У давнину цього дня відзначали Юрову, свято рибалок. У народі казали: «Хороший рибалка має за клюванням знати, що рибу сазаном звати». Наші пращури цього дня прислуховувались до снігура: якщо він свистить – незабаром зима буде.

Коментар
27/04/2024 П'ятниця
26.04.2024