Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Студенти Шацького лісового коледжу змагалися у Всеукраїнському «FORESTRY QUEST»

13:55 05.11.2018
950

Студенти Шацького лісового коледжу ім.В Сулька взяли участь у Всеукраїнському інтелектуально-спортивному змаганні професійного спрямування «FORESTRY QUEST».

Захід відбувся на базі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція».

Змагання відбувалися вперше серед студентів коледжів та університетів, що навчаються за спеціальністю «Лісове господарство». Організував захід студентський науковий гурток «Київська асоціація студентів-лісівників».

За умовами змагань команда мала складатися з чотирьох учасників, серед яких – одна дівчина. Загалом у змаганнях взяли участь 9 команд: команда Шацького лісового коледжу ім. В.Сулька, Лубенського лісотехнічного коледжу, три команди Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сторожинецького лісового коледжу, Уманського національного університету садівництва, Житомирського національного агроекологічного університету та ВП НУБіП «Боярський коледж екології і природних ресурсів».

До складу шацької команди входили: Максим Вирович та Андрій Покора (група ЛГ-43), Олег Левосюк та Тетяна Пільчук група (ЛГ– 45).

Для учасників змагань спершу провели екскурсію до науково-виробничих об’єктів Боярської лісової дослідної станції, яка є передовиком у впровадженні сучасних технологій ведення лісового господарства.

Далі на базі ННВЦ Дзвінківський, де розмістилися учасники, відбулася презентація команд-учасників «Forestry Quest» та жеребкування порядку старту. Журі відзначило яскраві, театралізовані й неординарні презентації від Щацького лісового коледжу ім. В.В. Сулька та Лубенського ЛТК.

Офіційне відкриття змагань «Forestry Quest» розпочалося наступного дня, з привітань від організаторів та адміністрації Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України. Начальник наукової частини Боярської ЛДС Олександр Мельник представив історичну фото-довідку про становлення й розбудову Дзвінківського ННВЦ – від перших дерев’яних бараків до сучасного високотехнологічного плацдарму для проведення навчальних практик та всеукраїнських і міжнародних заходів.

Перед початком змагань провели презентацію та майстер-клас від компанії «Stihl», що дало змогу «розігріти» учасників перед початком конкурсної частини «Forestry Quest – 2018». Присутні отримали корисну інформацію про бензопили і можливість власноруч випробувати новинки сучасної техніки.

Змагання Forestry Quest проходили у три етапи.

Перший етап включавав два конкурси: «Заміна ланцюга бензомоторної пили» та «Розкряжування колоди механізовано». Учасники показали свої вміння, спритність і точність виконання конкурсного завдання.

Другий етап «Forestry Quest» був найважчим, адже всім командам довелося подолати маршрут протяжністю більше ніж сім км та визначити на «чек-поінтах» понад 50 зразків пагонів у листяному та безлистому стані, шишок та насіння деревних і чагарникових порід, гербарій трав’янистих рослин-індикаторів, представників лісової фауни, пошкодження дерев хворобами та шкідниками та визначати зразки деревини. Для цього знадобилася неабияка фізична підготовка та знання із профільних дисциплін – дендрології, ботаніки, основ мисливствознавства, деревинознавства, лісозахисту, а також навики із лісової таксації.
Третій етап змагань – це таксація лісового насадження, де потрібно було визначити середній діаметр і висоту деревостану, провести перелік та визначити запас.

Поки учасники очікували на результати, журі напружено працювало. На змагання завітав завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій професор Віктор Маурер, який привітав майбутніх фахівців лісової галузі і звернув їхню увагу на важливість правильних лісівничих підходів до відтворення лісів, зупинився на сучасних проблемах лісової галузі і наголосив, що вирішити їх зможуть лише високопрофесійні кадри, справжні фанати українського лісу. Також співробітники Національного представництва лісової сертифікації FSC в Україні провели цікаву і пізнавальну вікторину.

Студенти, окрім задоволення від участі у змаганнях, де вони показали впевненість у своїх знаннях, мали можливість поспілкуватися зі студентами із інших навчальних закладів.

Призери та всі учасники змагань отримали дипломи, цінні подарунки та сувеніри від організаторів заходу: ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція», ТОВ «Андреас Штіль» в Україні, Національне представництво лісової сертифікації FSC в Україні та Товариство лісівників України.

Шацькі студенти поділилися досвідом зі своїми колегами та отримали масу незабутніх вражень від спілкування.

Загрузка...
Коментарі
22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин