Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Казанська чудотворна ікона Божої Матері – одна із найпрославленіших чудотворних ікон у всьому православному світі.
Казанська чудотворна ікона Божої Матері – одна із найпрославленіших чудотворних ікон у всьому православному світі.

День ікони Казанської Божої Матері: історія, традиції і прикмети

12:00 04.11.2018
933

Казанська чудотворна ікона Божої Матері – одна із найпрославленіших чудотворних ікон у всьому православному світі.

Ця ікона – нагадування про заступництво і милість Богородиці до людей. І саме до Неї звертаються вони, перебуваючи в бідах і скорботах.

Свято на честь цієї ікони відзначається два рази в рік – 21 липня і 4 листопада.

Казанська ікона Божої Матері має дуже цікаву історію. Її було знайдено в ХVІ столітті маленькою дівчинкою Матроною на згарищі великої пожежі, яка знищила частину міста Казані, після того, як уві сні їй тричі з'явилася сама Богородиця і вказала місце, де була прихована ікона.

З Казанської ікони Божої Матері було зроблено багато списків, а сама ікона прославилася своєю чудотворністю − хворі одужували, сліпі отримували зір, вороги були переможені й вигнані.

Свято Казанської ікони − традиції та ритуали дня

День святкування Казанської ікони Божої Матері здавна вважається одним із головних жіночих свят, недарма ікона має назву «Казанська бабина заступниця». Існує безліч обрядів і ритуалів, якими користувалися в старовину жінки.

Березовий лист дарує красу і береже від старості. Для цього рано вранці в свято Казанської ікони Божої Матері жінки йшли у березовий гай у пошуках листочків, вкритих інеєм. Зірвавши такий листок, у нього дивилися, як у дзеркало. Вважалося, що після цього обличчя очиститься і помолодшає, і протягом усього року жінка матиме молодий і гарний вигляд.

До цього свята зазвичай приурочували пізні осінні весілля. Вважалося, що сама Матір Божа цього дня благословляє молодих на щасливе життя. Причому, якщо у день весілля дощитиме, то й у молодих буде все життя щасливим. Але якщо дощу немає, то сім'я проживе недовго. А тому занадто забобонні молодята в сонячний день на Казанську навіть переносили весілля, щоб прикмета не збулася.

Цього дня віруючі з надією звертаються до покрову й заступництва Казанської Богоматері й промовляють слова: «…Всім нам поможи, Царице і Владичице, що в напастях, бідах і недугах, обтяжені гріхами багатьма перед Пречистим твоїм образом молимося зі сльозами, непохитну надію на Тебе покладаючи. Визволи нас від усякого зла. Подай усім корисне і спаси нас…»

День Казанської ікони Божої Матері – прикмети

 • Від цього дня очікували приходу справжніх зимових холодів. На Казанську провітрювали погреби, щоб запаси продовольства не гнили і не закінчувалися.
 • Казанська без дощу − рік буде важким. Вважалося, що цього дня Божа Матір плаче про всіх людей, вимолюючи Господа Бога прощення за людські гріхи і гарного врожаю на наступний рік.
 • На Казанську з ранку дощить, а до вечора сніг лежить. Цей день є рубежем між осінню і зимою: до Казанської ще не зима, а з Казанської вже не осінь. А тому протягом дня дощ може поступово перетворитися на сніг.
 • Добрі люди на Казанську не виїжджають у далеку дорогу − додому довго повертатимуться. Ця прикмета наочно підтверджує попередню. Якщо в дощ виїжджати на колесах, то повертатися потрібно вже на полозах.
 • Хто на Казанську одружується − щасливим буде, не розкається.
 • У Казанську мороз не великий, та стояти не велить.
 • Що Казанська покаже, те й зима скаже.
 • Якщо на Казанську дощитиме − всі луночки наллє, а сніг піде − всі дороги замете.
 • На Казанську ясний день − до похолодання.
 • Казанська морозам дорогу показує.
 • Якщо вранці туман − ще будуть відлиги.
Загрузка...
Коментарі
23 квітня
Вчора
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин