Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Олександр Наумич:"Позитивні зміни в суспільстві залежать від кожного з нас"
11:02 10.01.2017

Олександр Наумич — депутат Шацької районної ради, голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, дотримання прав людини, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики.

Що вдається зробити, а що – ні, про це й говоримо з народним обранцем, - пише "Новий погляд+" за 30 грудня і 5 січня.

— Олександре Петровичу, чому Ви пішли в органи місцевого самоврядування і чим привабила політична сила, яку представляєте?

— Завжди мав активну громадську позицію, не стояв осторонь процесів, які відбуваються в суспільстві, але до районної ради балотувався вперше. До вибору «Громадянської позиції» підійшов виважено. Поважаю очільника партії Анатолія Гриценка, він принциповий, толерантний, високоосвічений політик, саме таких якостей не вистачає нашим керівникам. У його команді немає прибічників екс-президента Януковича, як у деяких інших переформатованих, перефарбованих партіях. Розумію, що важко ламати стереотипи, на які роками спиралася система. Для того, щоб були відчутні глобальні оновлення, потрібне дієве громадське суспільство.

— Розкажіть про роботу комісії, яку Ви очолюєте. Що вдалося зробити?

— Важлива її роль у втіленні державної програми «Екологія-2016-2020». Зокрема, цьогоріч у березні розглянуто питання щодо зариблення водойм району, розвитку любительського рибальства. З обласного бюджету нещодавно використано 50 тисяч гривень за підтримки селищної громади, райради і адміністрації. В подальшому рекомендовано Шацькій ОТГ розробити районну програму та дофінансовувати її разом з райрадою та НПП. Комісія та громадські активісти тримають справу під контролем. За рахунок добровільних внесків рибалок-любителів навесні зарибнили озера Чорне і Люцимир (близько 400 кг малька).

Важлива участь комісії в заходах по обстеженню лісових масивів Шацького держлісгоспу в зв’язку з проблемами всихання лісових насаджень та пошкодження вершинним короїдом. У жовтні рекомендували провести санітарні рубки пошкоджених дерев для профілактики захворювання.

У грудні на черговій сесії Шацької районної ради мною скеровано депутатський запит у Шацьку ОТГ, прокуратуру Волинської області, СБУ щодо законності вирубки лісопосадки по вулиці Очеретній (поблизу урочища Гряда). Згідно з картою Держгеокадастру це державний лісовий фонд. Хвилює питання: яким чином і ким виділялися земельні ділянки під забудову?

— Чи розглядали Ви як депутат, голова комісії, особисті звернення від громадян?

— Так, громадяни смт Шацьк, які проживають по вулиці 50 років Перемоги, звернулися з письмовою заявою посприяти у вирішенні жахливої для них проблеми — протікання стоків побутових відходів уздовж тротуару, де завжди сильний неприємний запах, особливо при піднятті рівня ґрунтових вод. До слова, вони потрапляють в озера Чорне та Люцимер.

Звернувся в селищну раду та РДА з пропозицією створити комісію з залученням представників громадськості, органів місцевого самоврядування, екологічної інспекції, санепідемстанції. Запит, скерований у березні, проігнорували, а відповідь селищна ОТГ надала аж в кінці вересня після особистого візиту до заступника голови ОДА Олександра Степанцова: підключення абонентів буде проведено після здачі в експлуатацію новозбудованої системи каналізування. Тож тепер йду іншим шляхом — намагаюся свої депутатські запити давати в контролюючі та правоохоронні органи. Сподіваюсь, мене почують.

— У Вашій передвиборчій програмі є пункт про взаємодію влади з правоохоронними органами. Про що йде мова і як це спрацьовує сьогодні?

— Діяльність комісії проходить у взаємодії з райвідділом поліції, правоохоронними органами, прикордонниками, тож розглядаються питання профілактики та попередження проявів злочинності. Було звернення від ветеранів АТО з пропозицією співпраці та узаконення діяльності громадського формування — «Варти порядку». Однак на неї фінансування не передбачено. Ініціюватиму залучення місцевих коштів для цієї структури.

У зв’язку з високим рівнем контрабанди та незаконної міграції налагоджена взаємодія комісії з відділеннями прикордонної служби «Грабове» та «Піща».

— Останнім часом проблемна ситуація із заводом виготовлення деревного вугілля у селі Вілиця. Це компетенція Вашої комісії, що скажете про її вирішення?

— Вперше питання про будівництво нового підприємства розглядалося влітку. Інвестор обіцяв робочі місця та великий податок у бюджет Прип'ятської сільради. Ми не заперечували, оскільки Шацькою селищною радою вже була виділена ділянка для ведення ОСГ. Тому порекомендували підприємцю Віктору Дударчуку зустрітися з мешканцями Вілиці й отримати згоду на будівництво, змінити цільове призначення ділянки й лише тоді виготовляти дозвільні документи. Він не взяв до уваги рекомендації комісії, через що й виник конфлікт.

Уже запропоновано нову ділянку, за межами населених пунктів, яка відповідатиме всім нормам і не шкодитиме здоров’ю людей. Влада за те, щоб підприємці відкривали та розвивали власні справи, працювали, але лише в межах чинного законодавства.

— Які настрої у раді? Як організована робота?

— На мою думку, райрада працює ефективно. Часто принципова позиція та критика ініціативних депутатів не всім подобається. Народні обранці достатньо обізнані, орієнтуються в прийнятті відповідальних рішень, компетентні та толерантні. Навіть принципові питання, які потребують ділового обговорення, вдається врегулювати мирно і без чвар.

— Як відбувається співпраця з очільником районної ради?

— Сергій Карпук — підтримана мною кандидатура на цю посаду, і бачу, що ми не помилилися. Він ініціативний, відповідальний та принциповий керівник. Систематично проводить виїзні прийоми громадян, переймається їх проблемами, реалізовує прийняті рішення. Відкритий, готовий до діалогу, належно сприймає критику.

— Які проблеми вирішити потрібно, на Вашу думку, першочергово?

Будівництво нового полігону ТПВ (підтримую пропозицію заступника голови РДА Сергія Сидорука щодо залучення та обслуговування кількох районів). Відновлення меліоративних систем, очищення берега річки Західний Буг, каналізування, водовідведення, обеззалізнення питної води. Підвищення рівня курортного відпочинку: створення парковок, пляжних зон, сервісів. Будівництво стаціонарних вбиралень, а не використання біотуалетів із проблемним та дороговартісним обслуговуванням. Створення розважальних закладів, надання якісних туристичних послуг, розвиток зеленого туризму.

На вирішення проблем потрібно залучати як державні кошти, так і програми, інвестиції, фонди міжнародних грандів. Позитивні зміни в суспільстві залежать від кожного з нас, і розпочинаються вони зі змін власної свідомості.

Розмовляла Ірина ХВИСЮЧИК

28 липня
Вчора
19:30 У Шацькому районі розпочались жнива 122
18:10 ФОТО Кладовище в Шацьку заростає акацією - шачан просять вирізати чагарники на могилах своїх рідних 187
17:00 Оновили перелік ліків, які можна отримати безплатно 118
14:45 У Шацькій райдержадміністрації обговорили, як проведуть Європейські дні добросусідства 324
14:00 ФОТО Чому комунальники не хочуть вивозити сміття після дачників із села Мельники 308
12:00 Жителю Шацька, який потрапив в аварію, потрібні кошти на складну операцію 3585
11:55 ОГОЛОШЕННЯ Шацька школа скликає на зустріч випускників 1977 року 216
11:00 Скасували виплату допомоги по догляду за дитиною до 3-х років 437
09:50 ФОТО, ВІДЕО Joker Fest 2017: як у Шацьку пройшов грандіозний фестиваль електронної танцювальної музики 907
08:00 Ділянку дороги в селі Світязь відремонтують за кошти митниці 284
26.07.2017
21:00 Представники ОБСЄ зацікавилися криміногеною обстановкою в Шацькому районі 953
17:08 Засудили пенсіонера-інваліда, який у Хрипську убив односельця 509
13:25 ФОТО Шачани обурені тим, що коїться на старому селищному кладовищі 668
13:05 ФОТО Як уберегтися від пожеж - рятувальники провели профілактичні бесіди з жителями Хрипська та Ростані 135
12:40 ФОТО, ВІДЕО Піща: на творчому звіті возвеличили в пісні Україну і рідне село 436
11:30 Шацьких підприємців, які реалізовують побутову техніку, оштрафували за порушення закону 387
10:40 У Шацьку на міні-ярмарку вакансій безробітних агітували на контрактну службу 197
09:30 ФОТО, ВІДЕО Як на Світязі тренувалися юні майстри рукопашного бою 261
08:00 Світязь: вмотивовані українці навчалися в Міжнародній літній школі соціальних інновацій 166
25.07.2017
19:20 ВІДЕО Ігор Гузь плаватиме в Люцимері 362
16:00 ФОТО Як ансамбль "Молодички" запалював польську публіку на фестивалі "Холя - 2017" 636
15:06 Дослідили склад води в Шацьких озерах 1137
14:00 ФОТО Чому в Шацьку комунальники забрали контейнери для роздільного збору сміття 724
13:30 ФОТО Шковороди: автохами минають автостоянку і паркуються на тротуарі 433
12:00 Рятувальники попереджають про грозу і сильний дощ 397
11:40 ФОТО Луцькі школярі пішки пройшися територією Шацького національного парку 175
11:01 Шацьк: депутати селищної ради не погодили підвищення зарплати керівництву органу місцевого самоврядування 551
10:45 ФОТО Діти пільгових категорій з Ковеля відпочили на Світязі 138
10:30 Про що на сесії районної ради звітували керівники установ 280
24.07.2017
19:55 Шацькі озера конкуруватимуть із Одесою і Херсоном 302
19:00 ВІДЕО Основну ставку в розвитку туризму в області роблять на Шацькі озера 307
16:17 ФОТО, ВІДЕО Світязь: відбувся турнір з пляжного футболу пам'яті Адальберта Корпоная 1078
16:10 Шахраї взялися за оформлення закордонних паспортів 273
15:50 У Шацькому районі оштрафували підприємців за порушення в реалізації складної побутової техніки 414
14:01 Не всім тішить світязький відпочинок: «у вбиральнях на Турбазі страшенно огидно» 846
12:32 Знову попереджають про грози, шквали і град 480
11:45 Чи законно у Мельниках міняють лічильники електроенергії 475
10:52 Яку допомогу надавали рятувальники після негоди в Шацькому районі 418
09:18 ФОТО 165 кілометрів на двоколісних: велопробіг через Шацьк 278
Loading...
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин