У Польщі кілограм волинських чорниць вартує 400 гривень

03 Липня 2016, 11:30
1992

Доки одні гнуть спини до сьомого поту, інші підраховують отримані прибутки та платежі, що сягнуть як мінімум 6 мільйонів.
 

Отже, люди буквально цілими селами вирушили в ліси, щоб встигнути заготувати один із основних видів доходів: дикоростучі ягоди, насамперед, чорниці. Реально на базарі за літрову банку просять 25 грн, у оптових заготівельників ціни на 2-3 грн менші. Чому?

Як пише "Волинська газета", дилема між тими, хто не хоче платити податки і хто прагне їх отримати, стала основним поясненням падінням доходів в тих, хто збирає, в тих, хто підраховує податкові платежі, але зовсім не в тих, хто продає ягоди за кордон, адже в сусідній Польщі кілограм волинських чорниць вартує до 60 злотих (приблизно 400 грн).

-Ми заздалегідь зустрілися з представниками сумлінного заготівельного бізнесу та обговорили проблемні ситуації, що можуть виникати, враховуючи практику минулих років. Наші партнерські стосунки з тими, хто заготовляє дари лісу зі сплатою всіх визначених законом платежів, дозволяють прогнозувати надходження більше 6 мільйонів гривень лише податку на доходи фізичних осіб за підсумками сезону заготівлі, – зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Разом з тим, щоб запобігти тіньовому вивезенню з Волині  другорядних лісових матеріалів фахівці ДФС на виконання розпорядженням Волинської облдержадміністрації від 19 травня 2016 р. №220 провели інвентаризацію місць зберігання, зокрема більше 40 холодильних та морозильних камер, які перебувають у власності 14 суб’єктів.

«Фахівці ДФС в області мають напрацьований протягом останніх років ефективний алгоритм дій в сезон заготівлі. Ми сподіваємося, що спільно з органами місцевої влади, які можуть отримати вагомі додаткові надходження в сезон заготівлі, забезпечимо сплату належних платежів до бюджетів», – цитує Світлану Савчук відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

В ГУ ДФС у Волинській області особливо наголошують: громадяни, які збирають дикоростучу продукцію для власних потреб, не сплачують жодних податкових платежів.

Однак, у випадку заготівлі дарів лісу з комерційною метою, тобто для подальшого збуту за кордон чи іншим підприємницьким структурам, заготівельник-бізнесмен зобов’язаний дотримуватися національного податкового та природоохоронного законодавства, тобто вести діяльність легально зі сплатою податків, дбаючи про збереження природних ресурсів.

Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024