Чому шачани неохоче підключаються до каналізування

23 Червня 2018, 16:45
5133 Джерело: Каналізування вулиці Гагаріна, що в Шацьку

От уже місяць, як у Шацьку працівники КП «Будинкоуправління» розпочали роботи з підключеня будинків жителів селища до каналізаційної мережі. Всього на будівництво та розширення каналізаційних мереж витратили більше 30 мільйонів гривень (кошти Європроекту, селищної ради, державного бюджету), до якої мають підключити майже 530 будинків.

Проте жителі тих вулиць, де проклали каналізаційні мережі, не поспішають до неї підключатися. Або й зовсім не хочуть. Дехто каже, що має вигрібні ями і буде надалі ними користуватися.

Як розповідає Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління», з 23 квітня цього року в комунгоспі розпочали видачу технічних умов на підключення до каналізування. Але з 530 будинків на даний час тільки 28 людей взяли технічні умови: 18 - з вулиці Гагаріна, в тому числі 3 багатоквартирних будинки, 10 – з інших вулиць. Головний комунальник селищної ради дивується такій позиції людей, адже про гостру необхідність каналізування говорили роками, вклали в її будівництво мільйони, будували роками, а насправді що маємо?

На каналізування деяких вулиць витратили 30 мільйонів, а люди не хочуть підключатись...
На каналізування деяких вулиць витратили 30 мільйонів, а люди не хочуть підключатись...

Ціна за технічні умови є помірною для людей: за водовідведення - 283 грн., водопостачання – також 283 грн., а за видачу умов на водопостачання і водовідведення разом – 352 грн. (працівникам комунгоспу доведеться тільки раз виїжджати до будинку). Вартість технічних умов погоджені з антимонопольним комітетом, затверджені на сесії селищної ради. А вже підключення до каналізування йде за рахунок самої людини, тобто власника будинку. Сума залежить від того, наскільки далеко будинок знаходиться від точки урізу до мережі, бо людям треба буде купити трубу. В день за техумовами може прийти одна людина, максимум – двоє. Тому звертаюся до людей приходити у комунгосп за технічними умовами та підключатися до каналізування, адже нова КНС на стадії запуску, у нас до цього процесу готові майже всі документи (на стадії завершення – документи на підключення електроенергії до каналізаційно-насосних станцій), - говорить Іван Коваль.

Разом з тим Іван Коваль каже, що вигрібні ями, якими користуються люди, так чи інакше завдають екології шкоди, бо нечистоти, миючі засоби, пральні порошки рано чи пізно, але потрапляють у підземні води, людям у колодязі.  

«То чи варто було витрачати таку суму грошей на каналізування, якщо люди не хочуть підключатись? Це просто блюзнірство. Ми хочемо врятувати озера, природу, хочемо самі мати здоров’я, але шкодуємо кошти на підключення до каналізації. Тому ніхто з таким станом речей не буде миритися, бо ціна питання – не така вже й велика. Наприклад, куб водовідведення (нечистот) коштує 21,68 грн. Середня сім’я використовує в місяць сім кубів, тобто треба буде заплатити за водовідведення 151 гривню. Це не так уже й багато у порівнянні з ціною збереження екології нашого краю», - каже Іван Федорович.

Найближчим часом в Шацькій селищній раді буде створена спеціальна комісія, куди входитиме еколог та інші служби, яка буде перевіряти стан підключення до каналізування та переконувати людей таки зробити це.

 

Коментарі
23 Червня 2018, 21:03
А яким чином буде обліковуватись кубатура нечистот?
24 Червня 2018, 17:36
а кажуть,що б підключитись потрібно штук 10?
Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024