В Шацькій райдержадміністрації обговорили питання профілактики захворювання на кір

11 Травня 2018, 19:50
1396

Голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець та його заступник Володимир Бугайчук провів нараду щодо ситуації захворюваності на кір у Шацькому районі та засоби попередження хвороби.

Участь у обговоренні питань наради взяли Тетяна Васенько, головний лікар КЗ «Центру первинної медико-санітарної допомоги Любомльського та Шацького районів, Леся Ткачук, завідувач Любомльського міжрайонного відділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», лікар-інфекціоніст Шацької районної лікарні Катерина Жданова-Кузько, Тетяна Савош, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шацького районного управління головного управління ДПСС у Волинській області, Наталія Борсук, завідувач сектору оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Шацької райдержадміністрації.

Леся Ткачук охарактеризувала епідемічну ситуацію з інфекційних захворювань в Україні, а зокрема, у Волинській області.

Вона зазначила, що, ситуація із захворюваністю на кір в області є напруженою, утримується тенденція росту. За оперативними даними, з початку року на кір в області захворіло понад 450 осіб (діти до 17 років становлять 70%). Найбільш ураженою групою є школярі віком від 6 до 14 років.

Зареєстровано 24 спалахи кору, зних 10 – в загальноосвітніх школах, 2 – у вищих навчальних закладах І-ІІ ступенів акредитації та 12 в побуті. Занепокоєння викликає і те, що близько 18 тисяч дітей області не отримали щеплення за віком в минулі роки.

Оскільки розпочинається сезон літнього відпочинку, то на природі та рекреаційних зонах слід звернути увагу на небезпеку природно-вогнищевих інфекцій, котрі передаються через укуси кліщів.

Тетяна Васенько інформувала про стан щеплення  дітей від інфекційного захворювання на кір в Шацькому  районі станом на 2018 рік та причини низької кількості щеплень. Зокрема, вона зазначила, що згідно з наказом  МОЗ від  14.01.2013року №14 «Про обіг медичних імунобіологічних  препаратів та виробів медичного призначення в Україні, закуплених за кошти Державного бюджету України» діти мають отримати дворазове щеплення від кору (в 1 рік та 6 років). Оскільки впродовж декількох років план виконання щеплень дуже низький з причини перебоїв наявності вакцини та відмови від вакцинації, то на даний час заплановано щеплювати дітей, які не вакциновані в 1рік та в 6 років.

Тетяна Савівна зазначила, що у Шацькому районі спалаху захворюваності на кір, як такого, немає, а  лише зафіксовані поодинокі випадки хвороби у селах Піща, Положево, Світязь.

Враховуючи вищесказане, з метою недопущення поширення інфекційних хвороб, керівники району та спеціалісти з даного питання обговорили проведення ряду заходів щодо виконання певних обсягів щеплень проти кору дітям від 1 до 9 років та проведення відповідної роботи з батьками; щодо безпечності умов середовища життєдіяльності дітей в навчально-виховних закладах, посилення державного нагляду  закладів оздоровлення та відпочинку дітей, реалізацією продовольчої сировини та харчових продуктів на ринках району.

Також Василь Голядинець наголосив на важливості вчасного інформування про випадки захворювання на кір та посилення контролю за організацією питного режиму, особистої гігієни, раціонального харчування дітей в навчально-виховних, оздоровчих закладах, дотриманні протиепідемічного режиму на харчоблоках, проведення належної підготовки місць масового відпочинку, оздоровчих закладів, рекреаційних зон з метою необхідного лабораторного контролю та профілактичних робіт щодо зменшення чисельності гризунів, кліщів, комарів тощо.

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром