Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шацьким студентам розповіли про користь болота й води

10:25 10.02.2018
623

Працівники наукового відділу Шацького НПП зустрілися зі студентами Шацького лісового коледжу та розповіли їм про важливість водно-болотних угідь.

Про це йдеться на сторінці Шацького НПП у Facebook.

2 лютого весь світ відзначає День Водно-болотних угідь. Тому працівники Шацького національного природного парку відвідали студентів-четвертокурсників Шацького лісового коледжу ім. В.В. Сулька.

У нинішньому році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

Основною ідеєю цього заходу є нагадати про важливу роль екосистем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно-безпечного навколишнього природного середовища у містах та населених пунктах. На жаль, переважна більшість людей не знають про корисні властивості водно-болотних угідь, люди бачать лише заболочену місцевість, яку бажано трансформувати у щось «корисне»: осушити, засадити лісом, добувати торф чи перетворити болота на поля.

Тому спеціалісти наукового відділу розповіли про роль і велику цінність водно-болотних угідь, про загрози та заходи, які були прийняті для їх збереження .
Водно-болотні угідя зменшують вплив повеней, поповнють запаси питної води, створюють міські зелені зони, зменшують вплив таких екологічних явищ, як повені та посухи, діють як природі водосховища, акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води. А також є важливими як місця перебування двох третин усіх видів рослинного і тваринного світу, як ділянки продукування біомаси та кисню, вони виконують величезну кількість інших важливих функції із підтримки екологічної рівноваги на землі.

Зважаючи на оцінку біоекологічних, ландшафтних та територіальних критеріїв у 1995 році водно-болотні угіддя Шацького національного природного парку в рамках Рамсарської конвенції віднесені до водно-болотних угідь ІВА територій під №28, що мають міжнародне значення.

Шацькі озера розташовані на кордоні з Білорусією та Польщею 32850 га. Простягається з півночі на південь на 31,9 км та із заходу на схід на 37,4 км. Тут спостерігається велике різноманіття ландшафтів та біотопів, а саме: озера, річки, канали, болота, луки, ліси тощо. Унікальність цього ВБУ полягає в тому, що воно розташоване на межі водозбору басейнів двох морів. Одна частина водного стоку потрапляє до басейну Балтійського моря, інша – до басейну Чорного моря.

Для кращого засвоєння почутої інформації студентам роздали буклети, в яких описані багатство та краса нашої мальовничої місцевості. Маємо надію, що привернули увагу молодого покоління до оточуючого нас природного світу та бережного використання його ресурсів.


Загрузка...
Коментарі
24 травня
Сьогодні
Вчора
22.05.2018
21.05.2018
20.05.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин