Бджоли в Шацькому лісництві живуть у колоритних вуликах

28 Червня 2017, 20:00
1724

Чому волинським лісівникам живеться з медом? Бо вони традиційно, крім основних лісогосподарських завдань, знаходять час, сили і бажання для створення пасік, піклування про бджіл, які віддячують солодким продуктом.

Про це пише прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Волинь – єдина область, де збережено консервні цехи при лісгопах. Разом із перетертими з цукром ягодами, варенням, маринованими грибами, консервованим березовим соком та іншою смакотою у наших «Лісовичках» продається лісовий мед.


 

Сказати, що він користується попитом серед населення, не сказати нічого. Тож дуже часто споживачі навіть замовляють зайву баночку попередньо.

Зараз у лісогосподарських підприємствах, підвідомчих Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, є близько 500 бджолосімей. Пасіки створені практично у кожному лісгоспі. В окремих – навіть по 2-3.

Медові традиції волинського лісу свято бережуть у державних підприємствах «Любомльське ЛГ», «Маневицьке ЛГ», «Ківерцівське ЛГ», «Колківське ЛГ»«Ратнівське ЛМГ», «Володимир-Волинське ЛМГ», «Старовижівське ЛГ», «Турійське ЛГ», СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», «Ратнеагроліс», «Шацьке УДЛГ»…

У лісах ДП «Любомльське ЛГ», наприклад, мешкає 100 бджолосімей. Лісовим пасікам підприємства більше 50 років. Цього сезону там уже зібрали солодкого врожаю понад 100 кг.

Не надто відстають у розвитку медової справи і пасічники ДП «Маневицьке ЛГ», де на період весняної ревізії було 74 бджолосім’ї. Місцеві пасічники цього року вже отримали 350 кг солокого продукту. Майже по 50 вуликів є у Володимир-Волинському, Старовижівському, Турійському лісгопах.

Досить колоритна пасіка створена у ДП «Шацьке УДЛГ» – бджоли там живуть у патріотично пофарбованих домівках.


 

Мабуть, тому й щедро обдаровують господарів медом.Саме тому працювати у волинському лісі – з медом. Якщо дійсно працювати. Щодня і самовіддано.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром