Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Хірург Володимир Бондаренко: «У старій лікарні доводилось працювати в спартанських умовах»
22:02 17.06.2017
1190

«Мабуть, в Шацькому районі немає такої сім’ї, яка не пройшла б через руки хірурга Шацької районної лікарні Володимира Івановича Бондаренка,» - так каже про свого колегу головний лікар Шацької районної лікарні Світлана Крецу.

Він - один з найдосвідченіших лікарів, що працюють у Шацькій районній лікарні, через вправні руки якого пройшла чи не кожна родина з району, і не тільки. За 36 років роботи у медичному закладі до хірурга зверталися й чимало жителів Білорусі, Росії та України, які приїжджали відпочивати на Шацькі озера та потребували допомоги лікаря. І жодного свого пацієнта кваліфікований хірург не залишив без уваги та лікування!

Народився Володимир Бондаренко в селі Ковпаківка, що на Дніпропетровщині. Навчався в Дніпропетровському медичному училищі, потім - дворічна служба у зенітно-ракетних військах у Тамбовській області Московського округу. Після демобілізації вступив до Полтавського медичного інституту на лікувальний факультет.

У 1980 році після закінчення інституту молодого спеціаліста-хірурга направили на Волинь, де рік проходив інтернатуру в Ковельській лікарні, а потім потрапив працювати в Шацьку районну лікарню. Так Володимир Іванович з 1981 року працює тут, в озерному краї. Після Ковельської інтернатури подальшими вчителями-практиками молодого хірурга були лікарі, які на той час уже працювали в Шацьку: Троян Тодорович Марфюк та Володимир Іванович Дусик. Постійно бував у провідних клініках Харкова та Києва, де підвищував свою кваліфікацію.

Запитую, які випадки найбільше запам’яталися за роки роботи.

- Та всього було, різне побачити доводилось. Тут контингент, особливо в літній період, поступає різний, - відповідає лікар. - А хірург в сільській місцевості - і травматолог, і уролог, нейрохірург. Були пацієнти і з пораненнями грудної клітки, з пошкодженням серця, яким доводилося невідкладно роботи операцію в тих, як кажуть, спартанських умовах, які мали нашій старій лікарні.

- Ви стільки років працюєте в Шацьку, можете порівняння зробити про ті роки і теперішні?

- В минулі роки медицина для наших людей була більш доступна, бо всі працювали спільно в одній структурі, в одному підпорядкуванні. Разом розподіляли чергування, знали про виклики і звернення, Було більше скоординованості в діях. А зараз медична галузь розподілена по трьох установах: лікарні, ФАПах та екстреній швидкій допомозі, - каже лікар.

За період, який Володимир Іванович проживає в Шацьку, обирався депутатом селищної та районної ради, на сесіях яких піднімав питання не лише медичної галузі, а й питання громадськості. Чи не найбільш актуальним для лікарні Шацька, яке піднімав лікар-депутат, є питання гуртожитку для лікарів. Саме відсутність житла для медиків є, впевнений Володимир Бондаренко, причиною того, що в Шацьк не їдуть працювати молоді лікарі. Він же сподівається, що із завершенням реконструкції в приміщенні старого дитячого відділення у гуртожиток ситуація дещо зміниться.

- Як вважаєте, виправдало себе створення ТМО на базі двох районів, адже Ви були на той час депутатом районної ради, яка й приймала це рішення?

- Якщо дивитися на те, що Шацьк отримав нову лікарню - то так, виправдало. Але те, що позакривалися відділення в лікарні - хірургія, гінекологія, пологове - то це все-таки є негативним для населення. Для того, щоб медицина як галузь була на належному рівні, потрібно щось робити, щось вирішувати. Бо скільки міністрів охорони здоров’я помінялося, а толку немає. Проблеми залишились ті ж.

Сьогодні Володимир Бондаренко залишився єдиним з хірургів, який працює в лікарні, попри те, що вже 6 років перебуває на заслуженому відпочинку. Мріє про те, аби заклад поповнився ще одним кваліфікованим хірургом, бо й роботи навіть у такому маленькому районі, як Шацький, вистачає. Та молодь не поспішає йти працювати сюди, бо тут немає хірургічного стаціонару, де б лікар мав би хоча б підтримувати на рівні свої навики. А для оперую чого хірурга постійна практика - це надважливо для підтримки кваліфікації.

Неодноразово пропонували Володимиру Івановичу переїхати працювати в одну з лікарень Бреста. Але не погодився, бо звик до дружнього медичного колективу, не наважився покинути озерний край, до якого прикипів душею.

Сьогодні Шацька районна лікарня має достатньо обладнання, хороші умови для роботи, є медикаменти для надання невідкладної допомоги. Якщо трапляються складні випадки, що потребують складніших хірургічних втручань, хворих направляють в Любомль та Луцьк. Коли ще в лікарні функціонувало стаціонарне відділення хірургії, яким завідував Володимир Бондаренко, в день інколи доводилося робити по п’ять операцій, а бувало, що жодної в день. Загалом в рік робили більше 500 оперативних різноманітних втручань. Влітку, звичайно, було найбільше роботи, коли розпочинався сезон відпочинку. Тоді двері до хірургічного відділення майже не зачинялися. Зараз, як розповідає Володимир Іванович, в лікарні проводяться малі оперативні втручання, які, в основному, пов’язані з ранами та травмами. Загалом в рік у кабінеті хірургії проводиться більше тисячі малих оперативних втручань.

Окрім роботи в лікарні, Володимир Бондаренко є також відомим в районі пасічником. Каже, таким хобі його зацікавили його пацієнти-пасінчики - Ганджала Хома Адамович та Цвид Дмитро зі Світязя. Лікуючи пацієнтів, переймав у них досвід розведення бджіл, догляду за ними. Каже, що на пасіці відпочиває від буденних клопотів, радіє життю, а разом з тим заготовляє для родини такий цілющий та помічний продукт як мед.

«Бджолосімей у мене небагато, бо на все часу не вистачає. З ними працюю по принципу «краще менше, та краще». Звичайно, хотілося б більше часу проводити на пасіці,» -- розповідає лікар.

А у переддень професійного свята - Дня медичного працівника - Володимир Бондаренко бажає своїм колегам здоров’я, здоров’я і ще раз здоров’я.

24 серпня
Сьогодні
11:00 СБУ просить шачан бути пильними під час святкування Дня незалежності 54
10:00 НЕЗАЛЕЖНІ: у свободі вибору, можливості бути собою і не соромитися свого походження 40
09:00 Сергій Віннічук привітав шачан із Днем незалежності України 75
Вчора
17:30 ФОТО У Піщі поховали учасника АТО 950
17:00 ФОТО Гряда понад 40 років приймає відпочивальників - історія популярної зони відпочинку 567
16:00 ФОТО В Шацьку стартували міжнародні змагання з веслування на байдарках і каное 284
14:10 Володимир Гунчик не хоче ризикувати проектом Світового банку з реконструкції амбулаторій 212
13:15 Світязь: шахрай розвів на гроші жителя Рівненщини 677
12:45 ФОТО У Шацьку на найвищій щоглі замайорів державний прапор 498
12:00 ФОТО У селі Піща помер демобілізований учасник АТО 1785
10:00 СЕСІЯ Депутати внесли зміни до бюджету і спрямували кошти на потреби шкіл району 268
09:30 Медики просять організаторів повідомляти про проведення масових заходів 208
22.08.2017
22:00 ФОТО Про наслідки нелегального працевлаштування пояснили шацьким підприємцям 458
17:00 «Адреналін Сіті»: відкриють перший і єдиний центр пізнання та розвитку «Робологікум» 223
16:40 СЕСІЯ Ігор Ващенюк порадив депутатам не гаяти часу на госпітальний округ, а почати дбати про збереження і розвиток Шацької районної лікарні 355
15:54 В Шацькій районній бібліотеці діє виставка, присвячена Дню незалежності України 180
13:40 ФОТО У Шацькій селищній раді оголосили тендер на проведення робіт з реконструкції скверу 448
12:40 Пологи в Україні будуть безплатними - інформує Міністерство охорони здоров'я 301
11:30 Шачан у Facebook «атакує» вірус 612
10:40 ВІДЕО Хто з волинян розвиває Світязь як столицю пляжних видів спорту 586
09:35 ФОТО Шацьк: художники з України показали свої роботи про озерний край 379
21.08.2017
22:10 ФОТО Фундатору шкільних лісництв Волині Миколі Моісеєнку - 80 475
21:25 За чотири дні в районі сталося три ДТП 657
20:30 ФОТО, ВІДЕО У Світязі відбувся турнір з пляжного волейболу «Кубок Світязя - 2017» 1451
18:00 Мельники здобули перемогу над Шацьком - у районі триває чемпіонат району з футболу 343
17:00 Шацьк: виявили незаконну передачу земель водного фонду 398
16:00 ФОТО В дитячих таборах "Супутник" і "Світязь" відбулося свято спорту 250
13:00 В Шацькій громаді ремонтуватимуть тротуари і робитимуть вуличне освітлення - перелік проектів на 2017 рік 575
11:20 Житель Шацька на будівельному майданчику знайшов артилерійські снаряди 634
10:30 На Світязі стріляли у відпочивальника 1537
20.08.2017
21:38 Вчителям знову підвищать заробітну плату 1480
20:30 Форум у Влодаві: поляки обговорили з шацькими підприємцями питання створення нового пункту пропуску 563
19:20 Піща: прикордонники знайшли ніж в автомобілі білоруса 427
18:00 ВІДЕО Замість ковбаси - вугор і раки: рецепт олів'є по-світязьки 701
14:45 Як у районі відзначатимуть День незалежності України 829
13:00 Положево: зазнали травм три пасажирки автомобіля, який з'їхав у кювет 1221
Loading...
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин