Про гнів АТОшників, алкоголь і … «Лісову пісню»

24 Жовтня 2016, 11:00
2285 Джерело: hromadske.volyn.ua

Під час сесії Волиньради керівник області Ігор Палиця вишпетив директора комунального санаторію «Пролісок» Валентину Касарду за продаж алкогольної настоянки без акцизу. Слідом за ним праведний гнів висловили Громадська рада при ОДА (керівник – Олександр Волянюк – наближена до Палиці  людина, колишній керівник прес-служби ГФ «Варта порядку»), волинський осередок Спілки ветеранів Афганістану (голова – Григорій Павлович, депутат облради від партії УКРОП),  Громадська Спілка воїнів АТО Волині (голова – Олександр Серватович; вручав Ігорю Палиці орден Народного героя). Вони вимагають звільнити Валентину Касарду із займаної посади.

І хоча я ПРОТИ алкоголю взагалі, а тим більше на території санаторно-курортних закладів, але гнів усіх вищеперерахованих осіб і організацій виглядає дуже фальшивим, - пише Оксана Петрук у своєму блозі на "Громадське.Волинь"

Наприклад, влітку і голова ОДА Володимир Гунчик і представники місцевої влади Шацька просто волали про несанкціонований продаж алкогольних напоїв на території санаторію «Лісова пісня», яким керує однопартієць Ігоря Палиці, Віктор Карпук. Ці факти були зафіксовані правоохоронними органами. Однак жодна зі спілок не вимагала звільнення цього керівника. Не відреагував на це і народний герой Ігор Палиця. Карпука не тільки не звільнили, а  навіть не покарали. Совпадєніє? Не думаю)

Інше, що мене здивувало, це, власне, причина гніву волинських АТОвців. Чому саме алкоголь викликає таке обурення? Чому захисників не гнівить те, що наприкінці минулого року санаторій «Лісова пісня» відмив кошти на їхній психологічній реабілітації?

Пам’ятаєте, як всім відомі «громадські активісти» декларували необхідність створення на базі здравниці Центру з реабілітації військовослужбовців?

А пам’ятаєте оголошення, що з’явилося наприкінці листопада минулого року:

“Державна служба ветеранів війни та учасників АТО повідомляє про можливість закупівлі 500 путівок на оздоровлення у волинський санаторій «Лісова пісня». Путівки потрібно використати до кінця цього року тобто до 1 січня 2016 року”

Згодом санаторій звітував, що до кінця року таки вдалося оздоровити державним коштом більше півсотні волинських АТОвців і членів їх сімей.

А що ж було насправді? Насправді ж психологічну реабілітацію на базі закладу пройшло лише 15 військовослужбовців. А зараз ви дізнаєтеся, скільки грошей відмили на цій благородній ініціативі. Скажете наклеп? А ось, що повідомляє Державна аудиторська служба:


 

«Порушення, що призвели до втрати майже 20,5 млн грн, виявили фахівці Держаудитслужби під час ревізії Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба). Перевірено окремі питання її фінансово-господарської діяльності за період з 16.09.2014 по 01.06.2016. Як з’ясувалось, 11 реабілітаційних установ надавали послуги із психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції у обсягах менших, ніж це визначено умовами договорів, укладених зі Службою, документацією конкурсних торгів та переговорними процедурами закупівель. Зокрема, заходи з реабілітації проводились за меншу кількість годин, аніж це було передбачено. Також реабілітаційні установи вносили до актів приймання-передачі наданих послуг недостовірні відомості щодо кількості осіб, які проходили психологічну реабілітацію. Через це Служба зайво сплатила цим установам більш як 20,2 млн грн, що завдало збитків державному бюджету. Окрім того, одна з реабілітаційних установ надавала послуги особам, які не були направлені на психологічну реабілітацію структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Тож за їх реабілітацію Служба зайво сплатила 180 тис. грн, виділених з державного бюджету. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.»

Думаєте не про «Лісову пісню» йдеться? Помиляєтесь. Ось що повідомляє проект «Наші гроші» з посиланням на прокурора Київської міської прокуратури №7  Дмитра Кутового:

Прокурор повідомив, що ревізія влітку цього року виявила, що Держслужба АТО зайво оплатила 20,50 млн грн. ряду підприємств: ДП «Південь-Курорт-Сервіс» – 5,81 млн грн., ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» – 2,25 млн грн., Менському санаторію «Остреч» – 1,12 млн грн., ТОВ «Санаторій Фєофанія» – 6,62 млн грн., ТОВ «Санаторій «Київ» Плюс» – 1,53 млн грн., ТОВ «Трускавецьінвест» – 1,87 млн грн., ТОВ «ВІАСАН» – 0,20 млн грн., ДП «Санаторно-оздоровчий комплекс «Джерельце» – 0,50 млн грн., КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» – 75 тис грн., БО «Надія на щастя» – 0,18 млн грн., Волинському обласному санаторію «Лісова пісня» – 0,18 млн грн., ГО «Історії життя» – 0,16 млн грн.

На що пішли і хто поділив ці зайво отримані 180 тисяч гривень, з’ясує слідство. У своїх запереченнях санаторій «Лісова пісня» намагався переконати аудиторів, що обсяг наданих двома психологами послуг навіть перевищує передбачувані договором зі Службою. Вдумайтесь, 180 тисяч – це тільки те, що було відмито на реабілітації 15 постраждалих АТОвців за 10 днів у грудні 2015-го.

Отож, шановні захисники України, спрямовуйте свою енергію в правильне русло, не дозволяйте політикам вас використовувати, не будьте розмінною монетою! Волинські спілки і інші організації воїнів АТО, очікую на вашу публічну реакцію на факти озвучені у цьому матеріалі!

Звертаюся до керівника Волині Ігоря Палиці, чекаю й від вас мудрих рішень. Якщо звільнення за несанкціоновану торгівлю алкоголем на території санаторію – це адекватне покарання, то нехай воно однаково застосовується до всіх, хто порушив табу. Також прошу зважати на озвучені аудиторами висновки у прийнятті кадрових рішень.

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024